6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Żywej lekcji historii”. Przenieśliśmy się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia pierwszych królów elekcyjnych. Goście opowiedzieli o stanie szlacheckim, jego zwyczajach i problemach. Podczas prezentacji siły polskiej husarii w powietrzu świstały szable, a ochotnicy zmagali się z ciężarem zbroi rycerskiej. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych. Po raz kolejny mogli przekonać się, że historia nie jest nudną nauką, lecz może być fantastyczną przygodą. Na koniec najuważniejsi uczestnicy „żywej lekcji” otrzymali najprawdziwsze monety z tamtego okresu, wykonane przez prowadzącego w obecności zebranych.
Cyrk "Szok" w naszej szkole
Dnia 5 grudnia w naszej szkole gościł cyrk "Szok". Dzieci bawiły się świetnie, oglądając magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Niektórzy z publiczności mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach, biorąc czynny udział w przedstawieniu. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była, gdy artystka pojawiła się z wężem i wyszła do publiczności. To było naprawdę "szokujące" przeżycie! Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie.
Gratulacje dla Lilii
28 listopada 2017r. po raz dwunasty w Zespole Szkół Powiatowych odbył się Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny „Zielono mi”. Nasze uczennice w kategorii” ‘Żak”” (gimnazjum) napisały test składający się z 50 pytań otwartych i zamkniętych z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Uczennica klasy II gimnazjum Lilia Bziukiewicz uzyskała I miejsce po raz trzeci w kolejnych latach. Magdalena Kobrzyńska uzyskała również dobry wyniki (80% z części pisemnej). Lilia otrzymała atrakcyjną nagrodę.
Opiekun: Pani Krystyna Lemańska. Gratulujemy!
Dyskoteka Andrzejkowa
W listopadową ciemną noc,
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc,
mówiły mi o Tobie.
Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY SKO
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„KOSMICZNY BANKOMAT PKO-SKO”
CELE KONKURSU:
– promowanie działalności SKO,
– pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej,
– promowanie talentów,
– rozwijanie wyobraźni i kreatywności,
– popularyzacja działań artystycznych i konfrontacja doświadczeń z zakresu wykorzystania różnych technik plastycznych.
ORGANIZATOR:
Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Łuszczki w Lubeni we współpracy z Bankiem PKO w Rzeszowie.
UCZESTNICY: uczniowie szkoły podstawowej
Kategoria I: klasy 0 – III
Kategoria II: klasy IV – VII.
TERMINY:
nadsyłanie prac – do 16.01.2018 r.
ogłoszenie wyników – luty 2018 r.
ADRES ORGANIZATORA:
Szkoła Podstawowa im. ks. F. Łuszczki w Lubeni
36- 042 Lubenia 100 z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY SKO
ZASADY KONKURSU:
Waszym zadaniem jest przedstawienie w plastycznej działalności projektu bankomatu na miarę XXI wieku. Macie okazję stać się architektem obiektu, będącego na co dzień elementem najbliższego otoczenia. Wykorzystajcie Waszą fantazję i wyobraźnię. Być może wasza wizja bankomatu będzie inspiracją dla młodszych pokoleń i pomysł zostanie zrealizowany? W pracy należy umieścić logo SKO i PKO. Mile widziana Żyrafka Lokatka i Pancernik Hetetepes.
Każdy uczestnik może złożyć na konkurs 1 pracę.
TECHNIKA WYKONANIA PRACY:
Dowolna płaska np. rysunek, malarstwo, grafika, wydzieranka, wycinanka, kolaż …(bez plasteliny i materiałów sypkich).
FORMAT PRACY: preferowana kartka A4 lub A3.
METRYCZKA:
Każda praca powinna posiadać na odwrocie metryczkę: imię i nazwisko dziecka, nazwę i dokładny adres placówki, telefon kontaktowy, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana. Każda praca powinna posiadać na odwrocie oświadczenie – ZAŁĄCZNIK 1
OCENA PRAC:
Prace konkursowe oceniane będą przez powołaną przez organizatora komisję, która będzie brała pod uwagę:
– samodzielność wykonania prac,
– oryginalność,
– pomysłowość,
– estetyka,
– zgodność z tematyką konkursu.
NAGRODY:
Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoni I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają specjalne dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną przesłane pocztą. Lista nagrodzonych osób w konkursie zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły oraz na blogu SKO Lubenia (https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-lubenia/)
Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność Organizatora konkursu – Szkołę Podstawową im. ks. F. Łuszczki w Lubeni i nie będą odsyłane.
Zgłaszając pracę na konkurs autorzy prac bezpłatnie przenoszą na Organizatora prawa autorskie zgodnie z art. 50 ustawy z 4 lutego 1994 r.(Dz.U.1994 poz. 83) oraz jednocześnie akceptują warunki regulaminu konkursu i wyrażają zgodę na bezpłatne eksponowanie nadesłanych prac.
Informacje na temat uczestników konkursu – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, objęte są tajemnicą –wykorzystane zostaną jedynie w sposób określony w niniejszym regulaminie (zgodnie z danymi metryczki).
Oświadczenie (załącznik 1)
Akceptuję Regulamin. Oświadczam, że nadesłana praca jest wynikiem osobistej twórczości ………………………………….(imię i nazwisko) – dziecka, którego jestem rodzicem /opiekunem prawnym i nie narusza praw podmiotów trzecich. Udzielam nieodpłatnie i bez ograniczeń czasowych zgody Organizatorowi na wykorzystanie nadesłanej Pracy dla potrzeb przeprowadzenia Konkursu i jej zarchiwizowania. Jednocześnie udzielam zgody Organizatorowi na nieograniczone w czasie wykorzystywanie Pracy na szkolnych blogach, w serwisach społecznościowych i na stronach internetowych Organizatora, gazetach lokalnych. W przypadku zwycięstwa pracy Uczestnika w Konkursie, wyrażam zgodę na publikację imienia i nazwiska, miejscowości zamieszkania Uczestnika, na profilach Organizatora w serwisach społecznościowych i na stronach internetowych Organizatora.
.……………………………………………………………
(podpis opiekuna)
Prace z metryczką na odwrocie wraz z Załącznikiem 1 należy dostarczyć do 08.01.2018r. do opiekunek SKO: p. M. Pabich lub p. U. Kisiel. Prace uczniów zostaną wysłane przez szkołę.
W konkursie mogą wziąć udział również uczniowie, którzy nie należą do SKO.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE I ŻYCZYMY SUKCESÓW
Drużynowy turniej tenisa stołowego - rejon
25 listopada 2017r., w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Łysych, został rozegrany turniej drużynowego tenisa stołowego. Był to turniej szkół podstawowych w kategoriach wiekowych: klasy IV i młodsi (dziewczęta i chłopcy), klasy VI i V (dziewczęta i chłopcy).
Z naszej szkoły brali udział następujący uczniowie:
Dziewczęta kl. VI i V
- Maja Bakuła kl. V
- Martyna Gwara kl. VII (rocznikowo kl. VI)
Chłopcy kl. VI i V
- Bartosz Samsel kl. VI
- Szymon Kowalczyk kl. V
Chłopcy kl. IV i młodsi
- Bartosz Podbielski kl. IV
- Piotr Karpiński kl. IV
Duży sukces osiągnęli chłopcy z klasy IV: Bartosz Podbielski i Piotr Karpiński zajmując I miejsce i tym samym kwalifikując się do zawodów powiatowych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
"Cała Polska czyta dzieciom"
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Głośne czytanie uczy myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i wzmacnia więź pomiędzy dorosłym a dzieckiem, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych.
Nasza szkoła w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” stara się szerzyć nawyki czytelnicze wśród najmłodszych. Nauczycielki codziennie o określonej porze czytają dzieciom bajki. 17 listopada przedszkolaków odwiedziła pani bibliotekarka, która przeczytała dzieciom opowiadanie o Kubusiu Puchatku "Magia wody" oraz rozmawiała z nimi na temat zawartych tam treści. Spotkanie czytelnicze cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci. Na koniec spotkania wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia.
Zapraszamy w każdy piątek wszystkich chętnych rodziców do udziału w akcji. Dzieci bardzo chętnie słuchają bajek, które rozwijają ich wyobraźnię, uczą i bawią.
KONKURS PROMUJĄCY KSIĄŻKĘ I CZYTELNICTWO
BIBLIOTEKA SZKOLNA
ogłasza:
KONKURS PROMUJĄCY KSIĄŻKĘ I CZYTELNICTWO
„MIĘDZY NAMI CZYTELNIKAMI”
Lubisz czytać?
Chcesz zachęcić do czytania?
Masz zdolności plastyczne?
Lubisz tworzyć prezentacje multimedialne?
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Między nami czytelnikami”:
♦ na pracę plastyczną plakat promujący czytelnictwo wśród młodzieży, wykonany dowolną techniką, dowolnego formatu, dowolnej treści – ma zadanie przekonać, że warto sięgnąć po książkę. Użyj wyobraźni i siły przekonywania! – dla kl. I-III SP i IV-VI SP.
♦ na prezentację multimedialną zachęcającą do czytania, zaskocz wszystkich niekonwencjonalnym podejściem, bądź twórczy, przede wszystkim spraw, aby inni sięgali chętnie po książki. Każda prezentacja konkursowa musi zawierać od 7 – 15 slajdów i zostać przygotowana w formacie: Microsoft Power Point. Nie naruszaj praw autorskich osób trzecich – dla kl. VII SP, II PG i III PG.
Cele konkursu:
- Motywacja do czytania książek.
- Stworzenie uczniom możliwości rozwijania zainteresowań.
- Rozwijanie kompetencji czytelniczych.
- Promocja czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej.
- Popularyzacja twórczości literackiej wśród młodzieży.
- Sprawienie, aby czytanie stało się nawykiem i przyjemnością.
- Rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki.
- Zachęcanie młodzieży do rozwijania pasji związanych z informatyką i doskonalenia umiejętności komputerowych.
- Rozwijanie wrażliwości na słowo i obraz.
- Doskonalenie umiejętności wyszukiwania i selekcji informacji na określony temat.
- Propagowanie mody na czytanie.
Organizatorzy konkursu:
nauczyciel biblioteki szkolnej, nauczyciele języka polskiego, wychowawcy klas
Regulamin konkursu:
- Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły
- Czas trwania konkursu od 17 listopada 2017 do 15 grudnia 2017
- Komisja konkursowa po analizie prac (plastycznych i multimedialnych) uczniów wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:
Gimnazjum kl. II-III i kl. VII szkoły podstawowej
Szkoła podstawowa kl. I-III
Szkoła podstawowa kl. IV-VI
Nagrody w konkursie:
Wręczenie nagród i wyróżnień dla finalistów nastąpi do 22 grudnia 2017r.
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Gminny Turniej Tenisa Stołowego
We wtorek 14 listopada 2017r. zostały rozegrane zawody sportowe w tenisa stołowego – indywidualne i drużynowe. Miejscem spotkania była sala gimnastyczna w Dylewie. Turniej był skierowany do uczniów szkół podstawowych, w których wyróżniono dwie kategorie wiekowe: klasy IV i młodsi oraz klasy VI i V. Każda kategoria wiekowa była podzielona na chłopców i dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowało 14 zawodników, którzy dzielnie rywalizowali i tym samym wywalczyli wysokie lokaty.
Najlepsi zawodnicy w indywidualnym tenisie stołowym:
Klasy IV i młodsi
Dziewczęta
- Oliwia Bakuła kl. III – I miejsce
Chłopcy
- Bartosz Podbielski kl. IV – I miejsce
- Piotr Karpiński kl. IV – II miejsce
- Szymon Waśkiewicz kl. IV – III miejsce
Klasa VI i V
Dziewczęta
- Maja Bakuła kl. V – I miejsce
- Martyna Gwara kl. VII (rocznikowo kl. VI) – II miejsce
Chłopcy
- Bartosz Samsel kl. VI – I miejsce
- Szymon Kowalczyk kl. V – III miejsce
Najlepsi zawodnicy w drużynowym tenisie stołowym:
Dziewczęta I miejsce
- Maja Bakuła kl. V
- Martyna Gwara kl. VII (rocznikowo kl. VI)
Chłopcy I miejsce
- Bartosz Samsel kl. VI
- Szymon Kowalczyk kl. V
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych
Uczniowie uczcili Święto Niepodległości
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z oazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. A. Jarmuszewskiej i p. R. Kaczyńskiego. Na apelu przypomniano ważne wydarzenia historyczne, recytowano wiersze patriotyczne. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.
Spotkanie z policją
Dnia 08.11.2017 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantami - p. Anetą i p. Krzysztofem z Komendy Policji w Ostrołęce. Policjanci zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Duze zainteresowanie wywołało umundurowanie naszych gości, wyposażenie policjanta, tj. lizak policyjny, czapka, odblaski czy tez kajdanki, które wędrowaly z rąk do rąk. Dzieci mogły samodzielnie przejść przez "zebrę" dowiadujac się jak należy przejść prawidłowo przez przejście dla pieszych z sygnalizatorem oraz bez niego. Było to ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.
Photon - robot edukacyjny
Ma czułki, obraca się wokół własnej osi i reaguje na komendy - to robot Photon,
który 8 listopada zawitał do naszej szkoły.Robot stworzony przez studentów z Politechniki Białostockiej ma uczyć dzieci podstaw programowania. W całości wykonany jest z plastiku. Z zewnątrz wygląda bardzo przyjaźnie, można go porównać do postaci z bajek. Photon reaguje między innymi na komendy głosowe, a także odgłos klaskania. Zmienia kolory i porusza się w różnych kierunkach. Ma przygotowane cztery programy dla różnych grup wiekowych, a współpracujący z nim nauczyciel decyduje, z którego programu będzie korzystał. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.
Po prezentacji robota dzieci razem z nauczycielami wzięły udział w specjalnych warsztatach, podczas których wykonywały zadania przygotowane przez Gościa. Urządzenie wzbudziło ogromne emocje i zainteresowanie wśród najmłodszych. Jesteśmy przekonani, że dzieci będą chętnie korzystały z Photona, ponieważ już teraz widać, że bardzo lubią ten rodzaj zajęć. Pierwsze zajęcia z robotem już w listopadzie. Zapraszamy.
Książkowe ciekawostki - lekcja biblioteczna
25 pażdziernika kl. IV uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Na początku zajęć uczniowie poznali 10 praw czytelnika. Następnie obejrzeli prezentację na temat książek (największa książka, najmniejsza książka, najpopularniejsza książka, najdroższa książka). Na koniec każdy uczeń miał możliwość wypożyczenia książek do domu oraz zakupu książek z różnych dziedzin - kiermasz taniej książki do 30 listopada.
Wycieczka klasy II do biblioteki
Książka może być przyjacielem i towarzyszem. Niejednokrotnie bawi, smuci i pozwala odnaleźć sens w życiu. Niestety...O wartościach zapisanych na kartach ksiąg coraz częściej wszyscy zapominamy. 23 pażdziernika, podczas lekcji przeprowadzonej w bibliotece szkolnej uczniowie przypomnieli sobie wiadomości na temat historii książki, wyglądu karty bibliotecznej i rodzajów katalogów bibliotecznych. Gimnazjaliści próbowali udzielić odpowiedzi na pytania: „Dlaczego warto czytać książki?” oraz: „Dlaczego młodzi ludzie niechętnie po nie sięgają?”. Przybyli do biblioteki mieli okazję uświadomić sobie, że w arcydziełach zawarte są informacje o ponadczasowych prawdach rządzących ludzkim życiem, a także to, że są źródłem wzorców kulturowych.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca . W związku z tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu brali udział w próbie pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w akcji.
Spotkanie z prof. Barbarą Falińską
W dniu 11 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panią prof. w dziedzinie językoznawstwa - Barbarą Falińską i panem prof. Krzysztofem Dąbkowskim - językoznawcą i muzykologiem. Pani profesor ciekawie opowiadała uczniom o swojej pracy i pasji badania dialektów. Zachęciła młodzież do nagrywania rozmów i zbierania opowiadań z życia starszych ludzi zamieszkujących nasze tereny.
Nasza szkoła została zgłoszona do projektu: „ Dialog pokoleń”. W prace nad tym projektem zaangażowani są uczniowie klasy VII SP i II PG pod kierunkiem nauczyciela polonisty pani Ilony Olszewskiej.
Wyniki konkursów z SKO
Konkurs plastyczny "Jesień z SKO" dla kl. I-III szkoły podstawowej:
I miejsce: Amelia Waśkiewicz kl. I
II miejsce: Nataniel Pabich kl. I
III miejsce: Oliwia Biedrzycka kl. III
Konkurs "Wiersz o oszczędzaniu" dla kl. IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Patrycja Myszkowska kl. IV
II miejsce: Szymon Kowalczyk kl. V
III miejsce: Roksana Domian kl. VI
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz skromne upominki. Gratulujemy !!!
33 rocznica śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
„Nie ma Kościoła bez krzyża. Nie ma ofiary, uświęcenia
i służby bez krzyża. Nie ma trwania i zwycięstwa bez krzyża.
Każdy, kto w słusznej sprawie zwycięża, zwycięża przez krzyż i w krzyżu. ”
(fragment homilii Ks. Jerzego Popiełuszki, wygłoszonej 26 września 1982 r.)W tym roku przypada już trzydziesta trzecia rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to data na trwałe wpisana w historię kościoła polskiego i dzieje narodu. Jak co roku społeczność szkolna 19 pażdziernika pojechała do Warszawy, aby zapalić znicze na grobie kapłana. Tego dnia uczniowie zwiedzili również muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki. Muzeum znajduje się na terenie parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, ostatnim miejscu pracy kapłana. Ekspozycja mieści się w podziemiach kościoła, zawiera pamiątki związane z życiem, posługą i śmiercią błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Opiekę nad uczniami sprawowały: dyrektor szkoły - Teresa Wielechowska, pani Urszula Kisiel, pani Marta Pabich.
Przypomnijmy: Ks. Jerzy Popiełuszko został zamordowany 19 października 1984 roku. Po odprawieniu Mszy św. dla robotników w Bydgoszczy i odmówieniu różańca wracał do Warszawy. Został uprowadzony w Górsku, a następnie zamordowany przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przed śmiercią był torturowany. Ciało wrzucono do Wisłach w okolicach tamy we Włocławku. Wyłowiono je 30 października. Ks. Popiełuszko był kapelanem Solidarności. Został beatyfikowany w 2010 roku przez papieża Benedykta XVI.
Sto lat nauczycielom!!!
Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące,
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.
Jak co roku 13 pażdziernika w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanej Dniem Nauczyciela. Uroczystość w naszej szkole uświetnił swoją obecnością wójt gminy Kadzidło, Dariusz Łukaszewski. Aby uczcić to święto uczniowie pod przewodnictwem nauczyciela j. polskiego, pana Mirosława Młynarczyka, przygotowali humorystyczną część artystyczną. Nie mogło zabraknąć również chóru pod przewodnictwem "człowieka orkiestry" czyli pana Ryszarda Kaczyńskiego. Po części artystycznej zostały wręczone skromne upominki dla pedagogów i pracowników oświaty. Na zakończenie pani dyrektor Teresa Wielechowska złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, a przede wszystkim dużo wytrwałości i zapału do dalszej pracy zawodowej.
Ślubowanie klasy pierwszej
13 października 2017r. odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze.
Pierwszoklasiści w obecności Pana Wójta Gminy Kadzidło, Pani Dyrektor Szkoły, Ks. Karola Żochowskiego, Pani Prezes Banku PKO w Kadzidle - Aliny Sadłowskiej, nauczycieli, rodziców i uczniów zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wykazali się także pięknym śpiewem i tańcem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar. Następnie na prośbę wychowawczyni – Łucji Cichej, Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Drobne prezenty otrzymali także od Pana Wójta, Księdza, Pani Prezes Banku PKO oraz rodziców. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców, które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za uświetnienie swoją obecnością uroczystości włączenia najmłodszych w poczet uczniów.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Archiwum Aktualności