Ślubowanie klas pierwszych oraz Dzień Nauczyciela odbędzie się 13 pażdziernika 2016r. (czwartek) o godz. 9.00 na małej sali widowiskowej. Zapraszamy rodziców i Gości.
14 pażdziernika 2016r dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
Ślubowanie klas pierwszych oraz Dzień Nauczyciela odbędzie się 13 pażdziernika 2016r. (czwartek) o godz. 9.00 na małej sali widowiskowej. Zapraszamy rodziców i Gości.
14 pażdziernika 2016r dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
03.10.2016r. w bibliotece szkolnej gościliśmy kl. III gimnazjum wraz z nauczycielką j.polskiego p. Agnieszką Traczewską. Celem spotkania było czytanie fragmentów utworów przez nauczyciela, Na początku Pani bibliotekarka pprzypomniała uczniom Regulamin Biblioteki Szkolnej, przedstawiła nowości jakie pojawiły się w bibliotece oraz zachęcała do wypożyczania książek oraz korzystania ze sprzętu komputerowego w celach edukacyjnych. Następnie Pani Poloniostka, aby zachęcić uczniów do czytania, czytała fragmenty utworów "Jak doskonalić siebie i wywierać wpływ na zycie innych" - Dale Carnelie, "Ja nie mogę być modelką" - Dorota Wellman, "Mroczne szaleństwo - " Karen Marie Moning.
30 września przed szkołą odbyło się ognisko z okazji Dnia Chłopaka. Inicjatorami imprezy byli rodzice kl. I gimnazjum wraz z wychowawczynią. Młodzież aktywnie włączyła się w przygotowanie spotkania. Uczniowie zaopatrzeni w kije, pyszne kiełbaski rozpoczęli wspólną zabawę. Po smacznym posiłku zgromadzeni wokół ogniska uczniowie śpiewali różne piosenki. Nad całą imprezą pieczę sprawowała wychowawczyni p. Marta Pabich. Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, a zabawa była udana. Niestety „wszystko, co dobre szybko się kończy”, a więc i ognisko dobiegło końca, wszyscy uczestnicy wysmarowani niechętnie rozeszli się do domów.
Przypominamy, iż we wrześniu i w pażdzierniku w bibliotece szkolnej czytamy Baśnie Andersena. Przeczytaliśmy już "Dziewczynka z zapałkami", "Listek z nieba", "Ropucha". W związku z dużym zainteresowaniem czytelniczym zapraszmy w listopadzie i w grudniu na czytanie Baśni Braci Grimm.
28 września odbyła się w naszej szkole dyskoteka. Wszyscy wspaniale się bawili przy świetnej i porywającej muzyce. Na szkolnych korytarzach panowała atmosfera dobrej zabawy. Uczniowie już nie mogą się doczekać następnej takiej imprezy. Liczymy, że uda się ją wkrótce powtórzyć.
Samorząd pilnował porządku, ale oczywiście też skorzystał z okazji do zabawy. Dziękujemy nauczycielom za opiekę nad uczniami oraz za stworzenie przyjaznej atmosfery. Kolejna dyskoteka już wkrótce. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczegóły niebawem!
Samorząd szkolny w roku szkolnym 2016/2017
Przewodnicząca: Daria Kaczyńska kl. II gimnazjum
Zastępca: Zuzanna Bakuła kl. III gimnazjum
Skarbnik: Marcin Puławski kl. II gimnazjum
Sekcja techniczna: Dominik Ciborowski kl. II gimnazjum
Błażej Drężek kl. III gimnazjum
Sekcja dekoracyjna: Dominika Gwara kl. II gimnazjum
Dominika Gąska kl. II gimnazjum
Julia Karpińska kl. II gimnazjum
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: p. Urszula Kisiel
27.09.2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Aliną Sadłowską - Dyrektorem Banku PKO BP Oddział nr1 w Kadzidle. Głównym celem spotkania było zachęcenie uczniów do oszczędzania. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści naszego Gościa o możliwościach jakie daje oszczędzanie i jednogłośnie postanowili włączyć się do programu SKO. Na zakończenie wszyscy oszczędzający dostali od Pani Dyrektor długopisy.
W spotkaniu uczestniczyły klasy: 0-III SP i IV-VI SP oraz nauczyciele i rodzice. Dziękujemy Pani Alinie Sadłowskiej za miłe spotkanie. Organizatorem spotkania były opiekunki SKO p. Marta Pabich i p. Urszula Kisiel.
PRZYPOMNIJMY:
W naszej szkole działa SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem Banku PKO BP oddział nr1 w Kadzidle. Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami, itp. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz
w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci:
- zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy,
- kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje,
- nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.
Każde dziecko oszczędzające w SKO otrzymuje legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO, na które można wpłacać pieniądze w dowolnym banku, na poczcie lub u opiekuna SKO. Zachęcamy członków SKO naszej szkoły do korzystania z oferty SKO oraz zapraszamy innych uczniów do oszczędzania w SKO.
Prowadzimy również szkolnego bloga. Zapraszamy do odwiedzania strony https://www.szkolneblogi.pl/blogi/spwach/.
27 września o godz. 1000 w naszej szkole odbędzie się spotkanie dla rodziców z Dyrektorem Banku PKO BP w Kadzidle p. Aliną Sadłowską. Pani Dyrektor Banku przybliży zasady uczestnictwa uczniów w programie SKO. Na zebranie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci w wieku od 5-13 lat.
Przypominamy, iż każdy członek SKO musi posiadać legitymację szkolną. Zapraszamy uczniów do programu. Zapisy u opiekunek SKO: p. Urszuli Kisiel i p. Marty Pabich.
ZAPRASZAMY UCZNIÓW
DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W KAŻDY WTOREK od 1150 do 1235
NA CZYTANIE BAŚNI ANDERSENA
Nasza szkoła wygrała konkurs dla SKO - edycja 2015/2016. Na wiosnę uczniowie należący do SKO pojadą na bezpłatną wycieczkę. Celem Konkursu była edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w nich nawyku świadomego oszczędzania, a zwłaszcza:
- szerzenie wiedzy związanej z systematycznym oszczędzaniem,
- wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów,
- zachęcenie jak największej liczby uczniów do przystąpienia do programu SKO,
- inicjowanie wydarzeń związanych z popularyzacją oszczędzania,
- edukacja młodzieży związana z wiedzą dotyczącą działalności Organizatora,
- wzmacnianie relacji pomiędzy środowiskiem szkolnym, lokalną społecznością oraz Organizatorem.
Praca Konkursowa przygotowana została w wersji elektronicznej. Dokumentowała dokonania Szkolnej Kasy Oszczędności w trakcie trwania edycji Konkursu.
Dla uczniów którzy do końca września zapiszą się do SKO przewidziane są skromne upominki. Zachęcamy do oszczędzania.
Opiekunowie SKO: p. Marta Pabich i p. Urszula Kisiel.
Uczniowie klasy IV szkoły podstawowej pod opieką p. Urszuli Kisiel oraz uczniowie klasy I gimnazjum pod opieka p. Marty Pabich 19.09.2016r. wybrali się do Muzeum Kurpiowskiego w Wachu. Gdy dotarliśmy do celu na miejscu bardzo serdecznie przyjęli nas pani Laura i pan Zdzisław Bziukiewiczowie. Czekało na nas rozpalone ognisko, gdzie uczniowie od razu zajęli się pieczeniem kiełbasek. Po posiłku uczniowie obejrzeli wiele eksponatów, które w bardzo ciekawy sposób omówiła pani Laura Bziukiewicz. Dowiedzieli się, jak żyli dawniej Kurpie, czym się zajmowali. Lekcja była bardzo interesująca i wzbogacająca. Dziękujemy Państwu Bziukiewiczom za ciekawą lekcję, serdeczne przyjęcie nas i ciepłą herbatkę.
16 września przed szkołą odbyło sie ognisko integracyjne kl. IV i V szkoły podstawowej. Przy ognisku zebrało się wielu uczniów, którzy nie mogli doczekać się pysznego jedzenia. Po smacznym posiłku zgromadzeni wokół ogniska uczniowie śpiewali różne piosenki. Wszyscy wzięli też udział w zabawach ruchowych oraz muzycznych przygotowanych i przeprowadzonych przez opiekunki p. Anna Jarmuszewswka i p. Urszukla Kisiel.
Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci były bardzo zadowolone. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, a więc i ognisko dobiegło końca, wszyscy uczestnicy niechętnie rozeszli się do domów.
15 września uczniowie kl. I PG i kl. II PG wybrali się na wycieczkę rowerową do szkoły w Chudku. Tam czekał na nich ciepły posiłek oraz słodkości. Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku za tak miłe przyjęcie.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Urszula Kisiel i p. Janina Taradejna.
Leśniczówka Pranie powstała około 1880r. Położona w Puszczy Piskiej (województwo warmińsko-mazurskie) tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który po raz pierwszy przybył do Prania w lipcu 1950r. Przyjeżdżał z Warszawy przez kolejne trzy lata, jako gość ówczesnego leśniczego Stanisława Popowskiego. W 1952r. wraz z żoną Natalią snuł plany zamieszkania na stałe w okolicy jeziora Nidzkiego, które niweczy nagła śmierć poety w grudniu 1953r. W 1980r. w Praniu utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W leśniczówce powstały ważne utwory: Kronika Olsztyńska, Niobe, Wit Stwosz, Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu, Pieśni, Ezop świeżo malowany, Rozmowa liryczna, Spotkanie z matką, Księżyc , W leśniczówce, Chmiel na rogach jelenich, Ojczyzna i inne.
14 września uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką Pani Dyrektor Teresy Wielechowskiej, p. Anny Jarmuszewskiej i p. Mirosława Młynarczyka, wybrali się do Leśniczówki Pranie. Obejrzeli tu pamiątki po poecie: rękopisy, listy do ukochanej Natalii, dokumenty, fotografie i różne rekwizyty. To miejsce tak im się spodobało, że obiecali sobie, że jeszcze tu wrócą.
13 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem.
Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VI SP i I-III PG. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Pan Policjant poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta. Po spotkaniu uczniowie w grupkach długo rozmawiali jeszcze na wyżej wymienione tematy. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W tym dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor Teresa Wielechowska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu
odbędzie się 1 września 2016r.
godz. 815 - zbiórka uczniów przed szkołą i przemarsz do kościoła ze sztandarem
(poczet sztandarowy: Zuzanna Bakuła, Adrianna Drężek, Dominik Cymek)
godz. 830 - Msza Święta w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Wachu
godz. 930 (po Mszy Świętej) - oficjalna część w szkole na sali widowiskowej, a następnie spotkania klasowe z wychowawcami w klasach.
Uczniów obowiązuje strój galowy!
Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu informuje, iż inauguracyjne zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 22 sierpnia 2016r. o godzinie 8.30.
"W roku szkolnym 2016/17 dla klas I-V szkoły podstawowej i I-II gimnazjum są bezpłatne podręczniki zakupione przez szkołę. Podręczniki do klasy VI szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum zakupują rodzice. Wykaz podręczników podany na stronie szkoły w zakładce PODRĘCZNIKI"
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 24 czerwca 2016r. Po ciężkiej i wytężonej pracy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Dla wielu uczniów był to czas pożegnania z kolegami i koleżankami z klasy, przed kolejnym etapem nauki. Uroczystościom towarzyszyła doniosła atmosfera, galowe stroje, poczet sztandarowy. Nie zabrakło podziękowań oraz okolicznościowych przemówień. Podczas uroczystości Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczył wyróżnionym uczniom nagrody za osiągnięte wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz udział w konkursach i zawodach sportowych. Dyrektor Szkoły Teresa Wielechowska podczas uroczystego apelu wręczała najlepszym uczniom upragnione świadectwa.
Powered by aSc EduPage