24 października 2010r w Małkini odbyły się zawody międzypowiatowe w biegach przełajowych. Po wspaniałym biegu awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła Dominika Jędrzejczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Aktualności
Wielki sukces Dominiki
Bylismy W Podgórzu.
8 października odbyła się jednodniowa wycieczka piesza do Podgórza, w której wzięli udział uczniowie z kl. VI szkoły podstawowej i III b gimnazjum pod opieką wychowawczyń: p. M. Pabich i p. A. Domurad.I choć to już wspomnienia - przeżycia z tego dnia są niezapomniane. Nie wiemy, co dzieci bardziej przeżyły: czy samo oczekiwanie na spotkanie pana leśniczego, czy jego niezwykle ciekawą opowieść o cudach przyrody i zawodzie leśnika, czy wejście na wieżę, czy też wspólny spacer po rezerwacie. Nazajutrz wypowiedziom na temat przeżyć związanych z wycieczką nie było końca.
Podziękowanie dla Pana Leśniczego Leśnictwa w Podgórzu, Waldemara Tabaki.Składamy serdeczne podziękowanie za ciekawe zajęcia na łonie natury. Jesteśmy przekonane, że uświadomiły one uczniom znaczenie przyrody w życiu człowieka i rozbudziły w nich wrażliwość na jej piękno.
Organizatorki wycieczki: M. Pabich, A. Domurad.
Dzień Nauczyciela
Z okazji Dnia Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć naszym Drogim Nauczycielom najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, wdzięczności od uczniów za trud włożony w nasze wychowanie oraz aby każda droga do szkoły nie była jedynie ciężkim obowiązkiem lecz także przyjemnością. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Samorząd Uczniowski.
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka w naszej szkole to święto oczekiwane zwłaszcza przez chłopców. Dziewczynki przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek. Oficjalna uroczystość odbyła się 1 października. Był to dzień pełen wrażeń! Pięknie zaprezentowały koleżanki z Samorządu Uczniowskiego (gimnazjalistki z II b: Ewelina Kowalska, Martyna Bakuła i Aldona Kordek oraz Angelika Waśkiewicz, Karolina Wójcik, Natalia Jędrzejczyk i Klaudia Puławska z kl. VI szkoły podstawowej), które prowadziły apel. Dużo śmiechu dostarczyły widzom konkurencje, w których wzięli udział chłopcy: Krystian Gołaś (OP), Bartek Wielechowski (kl. I), Szymek Marcińczyk (kl. II), Dominik Cymek (kl. III), Kacper Samsel (kl. IV), Patryk Szydlik (kl. V), Kamil Cichy (kl. VI), Czarek Lemański (kl. I a), Kamil Murzyn (kl. II a), Paweł Kowalski (kl. II b), Mateusz Cis (kl. III a), Mariusz Gut (kl. III b).
A zadania nie były łatwe!
Należało:
- przyszyć guzik (dlaczego igła ma taką małą dziurkę?);
- rozpoznać narzędzia, których nazwy i przeznaczenie musieli podać;
- podać przepis na oryginalną potrawę (skąd mamy to wiedzieć? przecież to dziewczyny się na tym znają, gdyż to one wiedzą najlepiej, jak przez żołądek trafia się do serca!);
- rozpoznać owoce po dotyku, bo ich nie widzieli;
- wykazać się znajomością klubów piłkarskich;
- zawiązać krawat (dlaczego wyszły z mody te praktyczne krawaty na gumce???);
- rozpoznać symbole popularnych marek samochodowych.
Ostatecznie tytuł "Chłopaków nr1" uzyskali:
- kl.0-III SP: Bartek Wielechowski z kl. I;
- kl. IV-VI SP: Kacper Samsel z kl. IV;
- kl. I-III gimnazjum: Mariusz Gut z kl. III b.
Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował SU. Apel przygotowany pod kierunkiem opiekunek SU: p. M. Pabich i p. A. Domurad zakończył się miłym akcentem – drobnymi upominkami wręczonymi przez dziewczynki wraz z serdecznymi życzeniami. Konkurencje dla najmłodszych (kl. O –III) opracowała i prowadziła p. Katarzyna Kiereś.
Dzień Chłopaka
Z okazji Święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie.
Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
Aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca,
Kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie.
Dyskoteka
14 września Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą (i miejmy nadzieję, że nie ostatnią!) dyskotekę. Pod czujnym okiem opiekunek SU: p. Marty Pabich i p. Apolonii Domarad oraz wychowawczyni kl. I a , p. Anny Jarmuszewskiej, przy dobrze dobranej muzyce, bawili się świetnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Kto stracił za dużo kalorii, mógł zregenerować swoje siły w dobrze zaopatrzonym sklepiku.
WYBORY DO SAMORZĽDU UCZNIOWSKIEGO
13 września 2010 odbyły się wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Mamy więc nową Radę Samorządu Uczniowskiego pełną fantastycznych pomysłów na miłą i ciekawą naukę w szkole:
- Magdalena Cymek z kl. III a – przewodnicząca,
- Ewelina Kowalska z kl. III b – zastępca przew.,
- Aldona Kordek z kl. III b – skarbnik,
- Magdalena Domian z kl. III a - kronikarz
Gratulujemy!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz. 8:45 w sali świetlicowej naszej szkoły. Uczniów obowiązuje strój galowy.
Dojazdy do szkoły w dniu 1 września 2010 roku:
Krobia - 7:10
Klimki - 7:20
Jazgarka - 7:30
Siarcza Łąka - 7:40
Olszyny - 8:10
Od nowego roku szkolnego 2010-2011 w naszej szkole rusza Projekt "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe" - „Zagrajmy o sukces”, który jest kontynuacją ogólnopolskiego projektu „ Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”. Jego głównym celem jest zmniejszenie agresji i patologii wśród nieletnich poprzez sport. Projekt skierowany jest do dziewcząt i chłopców z gimnazjum. Zajęcia sportowe mają za zadanie zachęcić młodzież do udziału w zajęciach dodatkowych tj.
- zajęcia z zakresu ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne) – 6 godz. w miesiącu
- zajęcia z zakresu przedmiotów przyrodniczo-matematycznych - 4,5 godz. w miesiącu
- zajęcia z zakresu języków obcych - 6 godz. w miesiącu
- zajęcia w zakresie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego - 4,5 godz. w miesiącu
- zajęcia sportowo-wychowawcze – 9 godz. w miesiącu
Łączna liczba godzin w miesiącu – 30. Liczba grupy – minimum 20 uczestników ( chłopców i dziewcząt). Każdy uczeń jest zobowiązany do uczestniczenia we wszystkich rodzajach zajęć realizowanych w ramach Projektu. Uczeń może przystąpić do Projektu po wyrażeniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Zapisy i wszelkie pytania kierować do opiekuna grupy pani Marty Pabich.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 23.08.2010r. o godz. 9:30.
Egzaminy poprawkowe dla uczniów zostaną przeprowadzone w dn. 23.08.2010r. o godz. 8:30.
Nasze recytatorskie osiągnięcia.
Uczennice naszej szkoły przygotowywane pod kierunkiem mgr Apolonii Domurad odniosły znaczące sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem ,,Przekroczyć próg nadziei’’, który odbył się w Dylewie w dniu 6 maja 2010 r.
• Ewelina Trzcińska z klasy VI SP zajęła II miejsce.• Natalia Jędrzejczyk z kl. V SP zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy! Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach recytatorskich.
Lekcja języka polskiego w muzeum.
W dniu 4 maja uczniowie kl. V i VI SP oraz kl. I a, I b i II b gimnazjum uczestniczyli w lekcji języka polskiego ,,Obraz utraconej Ojczyzny w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza”, którą przygotowała pani Anna Romejko w oparciu o wystawę czasową zatytułowaną ,,Wielki exodus Polaków”. Zajęcia udzieliły uczniom odpowiedzi na pytania:
- Po co szlachcicowi wąsy?
- Czemu hańbą było polowanie na zająca?
- Jakie dostojne warzywa hodowała Zosia w ogródku?
Była to lekcja bardzo ciekawa i pełna humoru, która na pewno długo pozostanie w naszej pamięci, a najbardziej - scenka (frag. ,,Pana Tadeusza”) w wykonaniu Angeliki Waśkiewicz z kl. V SP (Telimena), Artura Gwary z kl. II b gimnazjum (Tadeusz) i Tobiasza Rolki z kl. V SP (narrator).
Wycieczkę do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zorganizowały: p. M. Pabich, p. A. Domurad i p. Z. Tańska.
Wycieczka do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.
12 kwietnia 2010 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, którą zorganizowały: p. A. Jarmuszewska, p. A. Domarad i p. Z. Tańska. Uczniowie kl. I b, II b i I a gimnazjum oraz kl. VI SP uczestniczyli w lekcji " Katyń noszę w sercu jak wszyscy Polacy..." przygotowanej przez p. Grażynę Talarek w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej. Zajęcia przybliżyły uczniom tło historyczne poprzedzające zbrodnię, były źródłem informacji dotyczących tego tragicznego wydarzenia oraz zapisem walki o pamięć ofiar sowieckiego mordu.
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Pierwszego Dnia Wiosny połączone z przeglądem talentów szkolnych. Zorganizowaniem imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz ze swymi opiekunkami: A. Domurad i M. Pabich. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wylosowali na zebraniu SU jeden z kolorów: żółty, czerwony, zielony, fioletowy, biały, brązowy i niebieski. W tym dniu należało założyć na siebie jak najwięcej rzeczy w tym kolorze. W szkole zrobiło się bardzo kolorowo. Każda klasa miała przygotować krótką scenkę i marzannę. Występy poszczególnych zespołów oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor naszej szkoły, Teresa Wielechowska, polonistka, Pani Grażyna Reszka i plastyczka, Pani Janina Kaczyńska. Uczniowie klasy V SP zwyciężyli we wszystkich konkurencjach. Zapraszamy do albumu zdjęć.
Dzień Kobiet
Dnia 9 marca 2010r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Kobiet, którą przygotowała męska część z pomocą p. A. Domurad i p. Marty Pabich.Chłopcy przebrani za dziewczęta w żartobliwy sposób przedstawili, z jakimi problemami zmagały się kobiety w kolejnych epokach, począwszy od pierwszych ludzi do dzisiejszych czasów. Kulminacją uroczystości było złożenie życzeń i wręczenie kwiatów koleżankom oraz wszystkim paniom pracującym w szkole.
,,Walentynki 2010”.
Dnia 15 lutego 2010 odbyła się w naszej szkole uroczystość walentynkowa, którą przygotowały opiekunki SU i koła polonistycznego oraz bibliotekarki (p. B. Lipka, p. M. Pabich i p. A. Domurad).
Ogólny program imprezy:
- Przedstawienie tematyczne z okazji Dnia Zakochanych pt. ,,Amorek”.
- ,,Próba miłości” - współczesna parafraza ballady A. Mickiewicza pt. ,,Świtezianka”.
- Rozstrzygnięcie konkursów:
a) poetyckiego "Mój świat, moje uczucia" dla gimnazjalistów:
I miejsce:- Julita Drężek z kl. I a
Wyróżnienia:- Ewelina Kowalska z kl. II b,- Martyna Bakuła z kl. II b.
- ,,Najładniejszy wiersz walentynkowy” dla uczniów szkoły podstawowej:
I miejsce:- Ewelina Trzcińska z kl. VI.
Wyróżnienia:- Natalia Jędrzejczyk z kl. V,- Oliwia Gąska z kl. V.
b)plastycznego:- ,,Najładniejsza kartka walentynkowa”:
Wyróżnione prace: Kl. I – III:- Zuzanna Bakuła z kl. II,- Daria Kaczyńska z kl. I.- Kl. IV - VI:- Natalia Jędrzejczyk z kl. V,- Edyta Gąska z kl. VI.
c)"Miss i Mister Szkoły Podstawowej"-Dominika Jędrzejczyk z kl. IV, -Kamil Cichy z kl. V.
d) ,,Miss i Mister Gimnazjum”:-Joanna Gwiazda z kl. III b. -Rafał Marzewski z kl. III a.
e) Walentynka i Walenty- Karolina Wójcik z kl. V szkoły podstawowej, - Mateusz Cis z kl. I a gimnazjum.
Zwycięzcom konkursów gratulujemy!!!
- Scenki i piosenki związane tematycznie z walentynkami.
- ,,Kocham Cię”- w różnych językach: konkurs dla publiczności (w nagrodę – słodkie upominki).
- ,,Poczta walentynkowa” – rozdanie kartek walentynkowych.
A jak bawiliśmy się tego dnia?... - zapraszamy do ,,Albumu fotograficznego”:
Recytatorzy na szóstkę!!!
3 lutego 2010 roku odbył się gminny konkurs recytatorski w Chudku pn. ,,III Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego”. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli zwycięskie lokaty. Ewelina Trzcińska z klasy VI zajęła I miejsce, Natalia Jędrzejczyk z klasy V zaś otrzymała wyróżnienie. Dziewczęta do konkursu przygotowała pani mgr Apolonia Domurad.
Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach recytatorskich.
DORADCY ZAWODOWI W NASZEJ SZKOLE
- 27 stycznia 2010 roku uczniowie klas III spotkali się z doradcami zawodowymi Panią Agnieszką Fąk z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Ostrołęce i Panią Ewą Trzcińską z Młodzieżowego Centrum Kariery w Myszyńcu.
Podczas zajęć uczniowie zdobyli informacje dotyczące szkolnictwa ponadgimnazjalnego, zawodów przyszłości, jak również rozwiązywali testy predyspozycji zawodowych.
W spotkaniu z doradcami udział wzięli również rodzice trzecioklasistów, którzy mieli okazję poradzić się doradców w sprawach planowania kariery szkolnej i zawodowej swoich dzieci.
Zdjęcia ze spotkania dostępne w „Albumie fotograficznym”.
UWAGA KONKURS!!!
- Drodzy uczniowie zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa w Internecie. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum.
Konkurs składa się z trzech kategorii:
- prezentacja multimedialna
- plakat (wykonany techniką komputerową)
- ulotka dla młodzieży (wykonana techniką komputerową)
dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.
Prace można przesyłać na adres: marta.lisiewska@o2.pl bądź dostarczyć do pedagoga na nośniku multimedialnym do 22 lutego 2010 r.
Archiwum Aktualności
