Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu 19 października wyjechali do Warszawy, by uczestniczyć w uroczystościach w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.
Kilkunastu uczniów z gimnazjum wraz z czterema nauczycielkami – p. dyr. Teresą Wielechowska, Zofią Tańską, Grażyną Reszką i Apolonią Domurad – reprezentowało szkolną społeczność z Wachu. Wystawiliśmy swój poczet sztandarowy, szliśmy w procesji z darami ołtarza, trzymaliśmy straż przy grobie Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Były to chwile zadumy i głębokich wzruszeń. Cały czas towarzyszyły nam słowa; „Zło zwyciężaj dobrem”. Z tą myślą wróciliśmy do szkoły.
Społeczność szkolna Zespołu Szkół w Wachu, na czele z Panią Dyrektor i Radą Pedagogiczną, pragną serdecznie podziękować Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu, Wójtowi Gminy Kadzidło, dzięki staraniom którego ta jesienna edukacyjna wycieczka mogła się odbyć. Nie pierwszy raz Pan Wójt staje się sponsorem naszych wyjazdów, wierząc, że wycieczki to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim – edukacja i wychowanie, mądry sposób poznawania świata i siebie.
Szanowny Panie Wójcie – DZIĘKUJEMY.
