Aktualności

          • Czytelnicze wyzwania zakończone sukcesem!

          • 9 czerwca 2026 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięć bibliotecznych promujących czytelnictwo, które przez cały rok zachęcały dzieci i młodzież do sięgania po książki, rozwijania wyobraźni oraz twórczego wyrażania swoich pasji.

            Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Czytanie zabiera nas tam, dokąd chcemy dotrzeć…”, przypominając o niezwykłej roli książki w poznawaniu świata, zdobywaniu wiedzy i spełnianiu marzeń.

            Z ogromną dumą przedstawiamy laureatów naszej szkoły:

            Konkurs czytelniczy „Wypożyczam, bo już czytam!” – skierowany do uczniów klas I–III ze szkół podstawowych gminy Kadzidło, zachęcający najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki i odkrywania radości płynącej z samodzielnej lektury. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz kształtowanie nawyku regularnego odwiedzania biblioteki. Ocenie podlegała liczba przeczytanych książek oraz ogólna aktywność czytelnicza uczestników.

            I miejsce: Zofia Bakuła, Natan Bziukiewicz – kl. II

            II miejsce: Tatiana Pierzchała, Wiktoria Samsel – kl. II

            III miejsce: Inka Kamińska – kl. II

            Wyróżnienia: Amelia Tańska, Nadia Florek, Dorian Brzózka

            Nagrody za udział: Helena Bziukiewicz, kl. I

            Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez Urząd Gminy w Kadzidle i Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki.

            „Bohaterowie ulubionych książek” – konkurs czytelniczo-plastyczny adresowany do uczniów klas 0–III, dzięki któremu dzieci mogły w niezwykle twórczy i barwny sposób przedstawić postacie ze swoich ukochanych bajek i opowieści.

            I miejsce: Milena Samsel, kl. „0”

            II miejsce: Oliwia Kur, kl. „0”

            III miejsce: Hanna Bakuła, kl. „0”

            VIII Ogólnopolski Projekt „Wielka Liga Czytelników” – przedsięwzięcie skierowane do uczniów klas I–VIII ze szkół podstawowych, rozwijające zainteresowania literackie, umiejętność pracy z tekstem oraz wiedzę o literaturze. Konkurs trwał od 29 października 2025 roku do 8 maja 2026 roku. Etap pierwszy, zakończony 8 maja, polegał na indywidualnym zdobywaniu sprawności czytelniczych. Warunkiem zaliczenia było przeczytanie wybranych książek z listy i poprawne zaliczenie testów sprawdzających treści („Mistrz Szkoły” – 8 sprawności, „Aktywny Czytelnik” – 7-6 sprawności i „Uczestnik” 5-3 sprawności).

            Z dumą ogłaszamy wyniki i przedstawiamy naszych tegorocznych Mistrzów!

            Tytuł „Mistrz Szkoły” w kategorii klas 1-3 otrzymali:

            Zofia Bakuła - kl. 2

            Dorian Brzózka - kl. 2

            Wiktoria Samsel - kl. 2

            Amelia Tańska - kl. 2

            Tytuł „Aktywny Czytelnik” w kategorii klas 1-3 otrzymali:

            Natan Bziukiewicz - kl. 2

            Składamy ogromne gratulacje wszystkim uczestnikom, którzy podjęli to wyzwanie! Wasza wytrwałość, wiedza i pasja do literatury są godne podziwu.  

            Życzymy Wam, aby ta czytelnicza przygoda nigdy się nie kończyła.

             

             

             

          • Dzień Matki w klasie 2

          • W klasie 2 odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Matki. W wydarzeniu uczestniczyły mamy uczniów oraz pani Dyrektor Aneta Wielechowska. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i pełnej wzruszeń atmosferze.

            Uroczystość składała się z trzech części. Pierwszą z nich była lekcja otwarta dla mam, podczas której dzieci mogły zaprezentować swoje wiadomości i umiejętności. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno–muzyczny, pełen pięknych wierszy, piosenek i serdecznych życzeń skierowanych do swoich mam. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem występowali, wywołując uśmiechy i wzruszenie wśród gości.

            Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie mamom upominków przygotowanych własnoręcznie przez dzieci. Każda mama otrzymała wyjątkową książeczkę, laurkę z życzeniami, papierowy bukiet kwiatów z niespodziankami. Dzieci wręczyły też swoim mamom pamiątkowy dyplom.

            Ostatnią częścią spotkania było wspólne świętowanie przy stole. Był to czas rozmów, integracji oraz radosnego spędzenia chwil w gronie dzieci, mam i nauczycieli.

            Materiał z uroczystości w poniższym linku

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu
        • Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu: dr Bartosz Mendyk iod@drmendyk.pl lub 507 054 139
        • 29-7619521
        • Wach 96

          07-420 Kadzidło Wach
          Poland
      • Logowanie