Aktualności

        • Pierwszy Dzień Wiosny
          • Pierwszy Dzień Wiosny


          • "Stawiajmy wymagania sobie i innym, wyciągajmy konsekwencje z naszego i innych postępowania, wychowujmy się wzajemnie.” (E. Grodecka)

             

            Wiosna, wiosna ach, to ty!

            21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Tę wyczekiwaną porę roku powitaliśmy kolorowymi strojami i uśmiechniętymi buziami. Natomiast zimę skutecznie pożegnaliśmy spaleniem  Marzanny z nadzieją, że nadchodzi najpiękniejsza pora roku, która budzi do życia nie tylko pszczółki, kwiatki, ptaszki, ale nam też dodaje wigoru i optymizmu. Uczniowie również cieszyli się, że zima przegrała z kalendarzem i brali udział w szkolnych zabawach m.in. starali się uczyć swoich kolegów, wcielając się w rolę nauczycieli. Choć do wykonywania powierzonych obowiązków bardzo się przykładali, okazało sie, że nauczanie nie jest takie proste. Wszyscy bawili się znakomicie, emocji nie zabrakło. Wiele klas swoim przygotowaniem, organizacją i poczuciem humoru mile zaskoczyło swoich wychowawców.

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

          • 18 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem Komendy Policji w Ostrołęce. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy: kl. 0-III SP, kl. IV-VI SP oraz kl. I-III PG. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Ponadto nasz Gość podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.

            Starsi uczniowie mieli możliwość wysłuchania pogadanki na temat agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Nasz Gość poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się też, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.    

            Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta. Fachowe przeprowadzenie zajęć w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

        • DZIEŃ KOBIET
          • DZIEŃ KOBIET

          • W bieżącym roku 8 marca, Dzień Kobiet, wypadł w sobotę, dlatego społeczność szkolna postanowiła uczcić to święto w poniedziałek 10 marca. Wówczas na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie pod kierunkiem p. Urszuli Kisiel i p. Marty Pabich przygotowali część artystyczną dla wszyskich Pań. 

            Jest to dzień  wyjątkowy i bardzo uroczysty. Hasło „Kobietom za uśmiech i serce” wprowadziło nas w odświętny nastrój. W ciekawej scenerii pełnej uroczych bukietów, wiosennych kwiatów recytatorzy z kl. IV przypomnieli, że choć czasem kłócą się i przekomarzają z koleżankami, to jednak „Nudno byłoby bez kobiet, więc wiwat kobiety!”

            Uroczystość była udoskonalona również utworami muzycznymi zaśpiewanymi przez Angelikę Waśkiewicz z kl. IIIa, Patryka Gnatkowskiego z kl. IIa, Dominika Kura z kl V i Mateusza Samsla z kl. IV. Uczniowie zmierzyli się z utworami: "Być kobietą" Alicji Majewskiej, "Nogi" Czarno Czarni, "Baby, ach te baby" Ryszarda Rynkowskiego i Andrzeja Zauchy. Nie zabrakło też humorystycznych scenek. Na scenie wystąpił również szkolny zespół taneczny, który przygotował przepiękny układ taneczny do utworu "My Słowianie" Donatana Cleo. Na sam koniec Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim kobietom  a uczniowie wręczyli żółte tulipany. Odśpiewaliśmy również Paniom w tym szczególnym dniu „sto lat”. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i pozytywnej atmosferze. Uśmiechnięte twarze Pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia zdrowia, szczęścia, radości oraz … „mniej zmartwień na głowie” sprawiły wszystkim wiele przyjemności. 

            W klasach chłopcy również pamiętali o swoich koleżankach, organizując słodkie poczęstunki i wręczając kwiaty.

        • SZKOLNY BLOG SPWACH
          • SZKOLNY BLOG SPWACH

          • Od 19.02.2014r. szkoła prowadzi szkolny blog spwach w ramach programu SKO. Znajdują się tam wydarzenia z życia szkoły. Zachęcamy do odwiedzania strony www.szkolneblogi.pl, gdzie należy znależć naszą szkołę pod nazwą spwach i polubić bloga oraz wszystkie wydarzenia na blogu. Głosować można co godzinę. Wówczas mamy szansę na zdobycie I miejsca na najbardziej lubiany blog (co miesiąc do wygrania laptopy dla szkoły). Rywalizujemy z 500 szkołami z całej Polski. Zachęcamy również wszystkich uczniów w wieku od 6 - 13 lat do oszczędzania i zapisania się do SKO. Więcej informacji można uzyskać u opiekunów SKO: p.Urszuli Kisiel i p.Marty Pabich. 

        • WALENTYNKI
          • WALENTYNKI

          • 14 lutego odbyły się w szkole WALENTYNKI. Uczniowie z klasy IV szkoły podstawowej pod opieką p. Urszuli Kisiel i p. Marty Pabich przygotowali część artystyczną m.in. "Zakochała się żaba w ogórku kiszonym". Usłyszeliśmy utwory muzyczne w wykonaniu solistów z klasy IV. Mateusz Samsel zaśpiewał "Zawsze z tobą chciałbym być"- Ich Troje, Patrycja Giers i Anna Dziczek  "Ktoś mnie pokochał”- Skaldowie oraz Julia Jędrzejczyk i Kacper Samsel "Dumka na dwa serca".

            W dalszej części programu usłyszeliśmy pieśni o tematyce miłosnej w wykonaniu szkolnego zespołu "Tacy a nie inni" (Angelika Waśkiewicz, Karolina Wójcik, Adam Wójcik). Następnie SU ogłosił wyniki konkursu na „Najładniejszą kartkę walentynkową”. Jury w składzie: Dyrektor Szkoły Teresa Wielechowska, Janina Kaczyńska i Anna Jarmuszewska oceniało przede wszystkim estetykę oraz wkład pracy włożony w wykonanie kartki walentynkowej.

            W kategorii kl. I-III SP: 

            -I miejsce zajęła Martyna Gwara z kl. III, 

            -II miejsce Julia Sęk z kl I, 

            -III miejsce Oliwia Pławska z kl. III.

            W kategorii klas IV-VI SP: 

            -I miejsce zajęła Dominika Gwara z kl. V,

            -II miejsce Dominika Gąska z kl. V,

            -III miejsce Anna Dziczek z kl. IV.

            W kategorii klas I-III PG:

            -I miejsce zajęła Oliwia Gąska z kl. III,

            -II miejsce Karolina Wójcik z kl. III,

            -III miejsce Dominika Kulesza z kl. II.

            Pozostali uczniowie na pocieszenie dostali lizaki w kształcie serduszek. Na zakończenie odbyło się uroczyste rozdanie kartek walentynkowych. Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.

             

        • ANDRZEJ FRANASZEK W WACHU
          • ANDRZEJ FRANASZEK W WACHU

          • 5 lutego 2014r. naszą szkołę odwiedził znany krytyk literacki, autor biografii Czesława Miłosza, ANDRZEJ FRANASZEK. Celem spotkania była lekcja j. polskiego, a mianowicie interpretacja wiersza "Powrót" z tomu "Dalsze okolice". Wiersz omawiali uczniowie klas gimnazjalnych wraz z Gościem. Lekcja była bardzo ciekawa i interesująca. Na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów. Andrzej Franaszek opowiadał też o Szetejnach, Krasnogrudzie, Wilnie oraz dorastaniu polskiego noblisty. Dziękujemy Wójtowi Gminy Kadzidło - Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za zorganizowanie spotkania.

        • UWAGA KONKURS
          • UWAGA KONKURS

          • REGULAMIN KONKURSU NA „NAJŁADNIEJSZĄ KARTĘ WALENTYNKOWĄ”

            Konkurs organizowany jest przez Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu.

            I. CELE KONKURSU

            • Uczczenie Dnia Świętego Walentego.
            • Inspirowanie twórczości plastycznej uczniów.
            • Kształcenie umiejętności pięknego wyrażania uczuć.
            • Odkrywanie młodych talentów plastycznych i literackich.
            • Integracja z elementami kultury światowej.

             

            II. ZASADY UCZESTNICTWA

            • W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III; IV-VI SP i I-III gimnazjum.
            • Na konkurs należy zgłaszać pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką, maksymalnie w formacie A3.

             

            III. TERMINY

            • Prace z dołączoną kartką z imieniem, nazwiskiem i klasą należy złożyć do 12.02.2014 r. w bibliotece szkolnej.
            • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.02.2014r.

             

            IV. POSTANOWIENIA OGÓLNE

            • Nagrodzona zostanie wartość plastyczna i literacka prac, oryginalność i indywidualność.
            • Wszelkich informacji na temat konkursu udziela SAMORZĄD UCZNIOWSKI
            • Wybrane prace zostaną wyeksponowane w szkole.

             

        • Choinka szkolna
          • Choinka szkolna

          • 25.01.2014r. odbyła się w szkole choinka noworoczna. Na początku uroczystości Pani Dyrektor powitała wszystkich nauczycieli, rodziców, uczniów i gości. Uczniowie pod kierunkiem p. Beaty Kozłowskiej i p. Anety Wielechowskiej zaprezentowali bożonarodzeniowe jasełka. Największą jednak atrakcją było spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom słodkie upominki. Następnie odbyła się zabawa choinkowa. Wszystkie dzieci miały dobre humory i bawiły się wyśmienicie.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • „Dzień Babci i Dzień Dziadka” to wyjątkowe święta, najmilsze i najsympatyczniejsze w kalendarzu. Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły. Właśnie z tej okazji 23 stycznia 2014 r. zaprezentowali się we  wspaniałym występie, poprzez który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.

                  W tym wyjątkowym dniu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Janiny i Ryszarda Kaczyńskich wystąpili w wydaniu specjalnym „Familiady” (z udziałem gimnazjalistów), przeplatanej występami pieśni kurpiowskich w wykonaniu dziewcząt z chóru szkolnego, którym akompaniował szkolny zespół „Ryzyk - fizyk”. Z prawdziwą radością i dumą stanęli na scenie członkowie „Koła regionalnego” z klas 0-III, którzy zatańczyli tańce kurpiowskie i wyrecytowali wzruszające wierszyki. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
            Po pysznym poczęstunku przy cieście, kawie i herbacie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na spotkanie za rok.
             

        • Wigilia
          • Wigilia

          • Wigilia to szczególny dzień, to integracja uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i gości. Na początku uroczystości uczniowie zaprezentowali inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej. Usłyszeliśmy również kilka kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego. Następnie ks. Stanisław Sutkowski odczytał fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu i wszyscy odmówili wspólną modlitwę. W nastrojach zadumy, refleksji podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Na zakończenie Dyrektor Szkoły Teresa Wielechowska złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.

        • Świąteczne paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce
          • Świąteczne paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce

          • Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, czas radości, w którym nikt nie powinien czuć się samotny ani odrzucony. Dzieciom i młodzieży Święta kojarzą się najbardziej z choinką, świętym Mikołajem i  prezentami. Samorząd uczniowski  wiedząc o tym, że w tym wyjątkowym okresie nikt nie powinien zostać bez prezentu, postanowił sprawić miłą niespodziankę swoim rówieśnikom z Domu Dziecka w Ostrołęce.

            16 grudnia uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką p. Grażyny Reszki, p. Urszuli Kisiel i p. Marty Pabich złożyli przedświąteczną wizytę wychowankom Domu Dziecka w Ostrołęce. Klasa IIa gimnazjum przedstawiła fragment "Balladyny" przygotowany pod kierunkiem p. Grażyny Reszki. Szkolny zespół muzyczny w składzie: Angelika Waśkiewicz, Karolina Wójcik i Adam Wójcik zaśpiewał polskie kolędy i świąteczne piosenki w j. angielskim. Następnie św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, w których były słodycze. Dodatkowo przekazaliśmy na ręce wychowawcy pieniądze na bilety wstępu do kina dla wszystkich dzieci. 

            Przypomnijmy: Środki pieniężne na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka zebraliśmy podczas akcji charytatywnej "Dzieci Dzieciom" zorganizowanej w naszej szkole 23.11.2013r. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się w naszą akcję. Dziękujemy zespołowi "Droga Na Ostrołękę", który uświetnił wspaniałym koncertem naszą akcję. 

            Pragniemy dodać, iż redakcja Rozgłośni "Radia Oko" również włączyła się w naszą akcję i przekazała książki dla dzieci, za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Rodzicom przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Państwu Waśkiewiczom oraz Panu Jarosławowi Lemańskiemu, którzy przekazali dla dzieci słodkie upominki (batoniki dla wszystkich dzieci).

            Nasza młodzież również nie pozostała obojętna. Dzieci przyniosły z domu przeróżne zabawki, misie, układanki, które również przekazaliśmy dzieciom. Każda wizyta w Domu Dziecka jest bardzo wychowawcza dla uczniów naszej szkoły. Spotkanie z rówieśnikami, wspólne rozmowy i zabawy sprawiają, że stali się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają.

            Na koniec wychowankowie Domu Dziecka zaprosili gości na ciepłą herbatkę. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej i koleżeńskiej atmosferze. Dziękujemy wychowawcom za miłe przyjęcie i gościnność. Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.

        • "Zapal Światełko Wolności"
          • "Zapal Światełko Wolności"

          • Ponad 30 lat temu cały kraj znieruchomiał na wieść o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. W codzienność Polaków brutalnie wkroczyła historia: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków. W kolejną rocznicę 13 grudnia przypominamy gest solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata.

             

            13 grudnia 2013r. nasz szkoła przystąpiła do akcji "Zapal Światełko Wolności" zainicjowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszwie. Podczas uroczystości zapłonęła świeca, która upamiętniła ofiary stanu wojennego. Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.

        • SPOTKANIE Z DZIENNIKARZEM
          • SPOTKANIE Z DZIENNIKARZEM

          • 2 grudnia naszą szkołę odwiedził Pan Robert Rewiński - dziennikarz i redaktor naczelny portalu Patriot24.net. Wizyta gościa była związana z organizowanymi przez Samorząd Uczniowski cyklicznymi "Spotkaniami z ciekawymi ludźmi". Pan Robert Rewiński opowiedział nam o pracy dziennikarza, swoim życiu i doświadczeniach. Za pomocą prezentacji multimedialnej zaprezentował informacje jakie można znaleźć na portalu Patriot24.net. Opowiedział również o ideach i wartościach jakie chce propagować na tej stronie. Na koniec spotkania, w ramach podziękowań, Pan Ryszard Kaczyński wraz z Angeliką Waśkiewicz, przewodniczącą SU, zagrali i zaśpiewali kilka piosenek specjalnie dla Pana Roberta Rewińskiego. Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.

            Angelika Waśkiewicz
        • PROMOCJA PŁYTY ADAMA WOŁOSZA "SUROWIZNA"
          • PROMOCJA PŁYTY ADAMA WOŁOSZA "SUROWIZNA"

          • 1 grudnia w naszej szkole odbyła się promocja autorskiej płyty "Surowizna" Adama Wołosza. Muzyk wraz z Wojciechem Dudkowskim, liderem zespołu Droga Na Ostrołękę, zagrali kilka piosenek z debiutanckiego krążka. To wszystko w enigmatycznym nastroju i akustycznym brzmieniu gitar oraz mandoliny. Po występie chętni mogli zakupić promowany album "Surowizna". Nabyte płyty Adam Wołosz podpisywał. W deszczowy, grudniowy i zimny wieczór gości rozgrzewała nie tylko prezentowana muzyka, ale też gorąca herbata. Zaś smakowite ciasto osładzało atmosferę.

            Angelika Waśkiewicz

        • SPOTKANIE Z RODZICAMI
          • SPOTKANIE Z RODZICAMI

          • Informujemy, że w dniu 6 grudnia 2013r. o godz. 13.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami (wywiadówka). Tematem spotkania będzie informacja o ocenach z poszczególnych przedmiotów i zachowaniu uczniów oraz sprawy bieżące. Wywiadówka tradycyjnie rozpocznie się spotkaniem ogólnym, a następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

        • ZAPROSZENIE
          • ZAPROSZENIE

          • Zapraszamy Radę Pedagogiczną, rodziców, uczniów i wszystkich miłośników muzyki na promocję płyty "Surowizna" Pana Adama Wołosza, wspaniałego muzyka, członka zaspołu "Droga Na Ostrołękę", która odbędzie się 01.12.2013r. w naszej szkole. Po spotkaniu odbędzie się licytacja dwóch płyt naszego Gościa, które zostały przekazane podczas akcji charytatywnej "Dzieci Dzieciom". Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na prezenty świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce.

                                                                                                                                                                                                                                    Dyrektor Szkoły

            Samorząd Uczniowski

        • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          • Andrzejki to idealny czas na zabawę. 28 listopada 2013r. odbyła się w szkole dyskoteka andrzejkowa. Dochód z dyskoteki zostanie przeznaczony na prezenty świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce. Andrzejkowe szaleństwo trwało do 18:00. Wszyscy wspaniale się bawili i zgodnie stwierdzili, że zabawa była wyjątkowo udana.

        • Akcja charytatywna pod hasłem "Dzieci Dzieciom"
          • Akcja charytatywna pod hasłem "Dzieci Dzieciom"

          • W sobotę 23 listopada 2013r. odbył się w naszej szkole charytatywny koncert zespołu „Droga Na Ostrołękę” na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce pod hasłem „Dzieci Dzieciom. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup świątecznych prezentów. Nie zabrakło ciepłych słów, uśmiechów dzieci i magicznej atmosfery. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło gospodarza naszej gminy - wójta Dariusza Łukaszewskiego oraz opiekunów i dzieci z Domu Dziecka.

            Pomysłodawcą akcji „Dzieci Dzieciom” jest czynnie działający w naszej szkole Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są Pani Marta Pabich oraz Pani Urszula Kisiel.

             - Od wielu lat współpracujemy z Domem Dziecka w Ostrołęce. W ubiegłych latach również organizowaliśmy zbiórki pieniężne. W tym roku pomysł z koncertem charytatywnym wyszedł od uczniów naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Oni sami chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. – mówi opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Urszula Kisiel.

            Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniami dyrektora szkoły Pani Teresy Wielechowskiej, opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Marty Pabich oraz przedstawicieli zarządu m.in. przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Angeliki Waśkiewicz.

            Po krótkim wystąpieniu całą salę i wszystkich gości ogarnęły rytmy muzyki country.  Publiczności tak bardzo podobało się ich wystąpienie, że wiele razy prosili o bis. Po show, które tam zgotowali, „za wspaniały koncert, wspaniałą muzykę i bezinteresowną pomoc” podziękowała dyrektor szkoły Teresa Wielechowska wraz z Samorządem  Uczniowskim.  Zaś pamiątkowy dyplom i skromny upominek wręczały opiekun Pani Marta Pabich oraz  Dominika Kulesza.

            Na scenie zaprezentował się również szkolny zespół RYZYK-FIZYK, pod kierownictwem nauczyciela muzyki Pana Ryszarda Kaczyńskiego. Gościnnie na perkusji zagrał Marek Rudziński oraz na harmonijce ustnej Wojciech Dudkowski.

            Uczniowie zagrali i zaśpiewali nie tylko hity z polskiej sceny muzycznej, jak na przykład „Prawdziwe Powietrze” czy „Cykady na Cykladach”, ale swoimi utworami nawiązali do regionu, w którym mieszkają – Kurpiowszczyzny. Nie obyło się bez niespodzianek. Do melodii  „Bawmy się” zespołu Boys szkolni muzycy wymyślili własny tekst, który rozbawił wszystkich do łez.

            Nie zabrakło też tańca! Szkolne zespoły: „Super Stars” oraz „Dancing Girls” poprzez swoje choreografie taneczne udowodniły, że w szkole są nie tylko talenty muzyczne.

            Podczas trwania imprezy chętni mogli korzystać z  wróżb, oczywiście za skromną opłatą.

            Jeden z muzyków Drogi Na Ostrołękę, Adam Wołosz, który nagrał swoją solową płytę, przekazał na licytację dwa albumy. Pieniądze z niej również zostaną przeznaczone na rzecz dzieci z Domu Dziecka.

            Starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł,  który nie mógł być na koncercie, zadeklarował, że wesprze tę akcję. Rozgłośnia „Radio OKO” również wspiera naszą akcję i przekaże książki dla dzieci.

            - Wstępny dochód z imprezy to ok. 800zł. Niemniej jednak zbiórka jeszcze się nie zakończyła. W najbliższym czasie odbędzie się dyskoteka szkolna i licytacja przekazanych płyt „Surowizna”, z których dochód również przeznaczymy na rzecz wychowanków ostrołęckiego Domu Dziecka.

            Dziękujemy zespołowi "Droga Na Ostrołękę" za uświetnienie koncertem charytatywnym akcji dobroczynnej na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce oraz wszystkim wspierającym naszą akcję za życzliwość i bezinteresowną pomoc.

            Angelika Waśkiewicz z kl. IIIa

        • Pamiętamy...Żegnamy...
          • Pamiętamy...Żegnamy...


          • Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która nas obezwładnia i zabiera w nieznane. A kiedy pojawia się kradnąc znaną osobę, przeszywa serce bólem i odznacza w nim swoje piętno, które przypomina nam stale jacy jesteśmy wobec niej bezsilni.                  

            19.11.2013r. zmarła Marianna Popiełuszkowa, matka Ks. Jerzego Popiełuszki - Patrona naszej szkoły. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Zmarłej.

            Rada Pedagogiczna

             Samorząd Szkolny

          • ZAPRASZAMY NA ANDRZEJKI

          • Hocus – pocus, czary – mary

            niech się spełnią Andrzejkowe czary


             

            Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu

            ma zaszczyt zaprosić

            na koncert zespołu „Droga Na Ostrołękę” 

            w ramach akcji charytatywnej.

            Zbiórka pieniędzy na prezenty świąteczne 

            dla wychowanków

            Domu Dziecka w Ostrołęce.

            Impreza odbędzie się 23 listopada 2013r.

            o godzinie 13.00 na hali sportowej.

            Wstęp - 3 zł.    

                                                                  Organizatorzy:

                                                                             Dyrektor ZS w Wachu

                                                                             Samorząd Uczniowski

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu
      • Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu: dr Bartosz Mendyk iod@drmendyk.pl lub 507 054 139
      • 29-7619521
      • Wach 96

        07-420 Kadzidło Wach
        Poland
    • Logowanie