Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim i plastycznym "Piórem i pędzlem" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. S. Żeromskiego w Nałęczowie. Temat przewodni w 2020 roku to "Chwilo trwaj!".
Każdy z uczestników może wziąć udział w wybranej kategorii konkursu lub przesłać swoje prace w obu dyscyplinach.
Edycja literacka:
Każdy z uczestników może przesłać jeden samodzielnie napisany wiersz, zainspirowany tematem konkursu.
Prace, napisane w formacie doc., prosimy przesyłać na adres magabr1@wp.pl z dopiskiem w tytule „Piórem i pędzlem ...”.
Ocenie jury będą podlegały: oryginalność, poprawność językowa, wartość artystyczna.
Każda praca powinna być opisana w następujący sposób: imię i nazwisko autora, wiek, klasa, adres.
Edycja plastyczna:
Każdy z uczestników może przesłać do 5 prac plastycznych wykonanych samodzielnie dowolną techniką w formacie A3.
Przy ocenie prac jury konkursu będzie brało pod uwagę: oryginalność kompozycji, jakość artystyczną i estetyczną, zgodność tematyczną.
Nadesłane na konkurs prace nie mogą być zrolowane.
Prace powinny być opatrzone na odwrocie metryczką wykonaną według wzoru: imię i nazwisko autora pracy, wiek, klasa.
Prace literackie należy do 6 marca 2020 roku przesłać bezpośrednio na adres mailowy opiekuna konkursu (magabr1@wp.pl), prace plastyczne natomiast dostarczyć do biblioteki szkolnej.
"Piórem i pędzlem" - ogólnopolski konkurs biblioteczny
Góra Grosza
W dniach od 26 listopada 2019 r. do 02 stycznia 2020 r. na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", organizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom". Nasza szkoła wzięła udział w akcji nie po raz pierwszy. Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w zbiórkę, a nad prawidłowym przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem p. Anetą Wielechowska.
Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze - pokazanie najmłodszym , jaką siłę może stanowić niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla potrzebujących. Uczniowie nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł - w myśl zasady: JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE - ALE GÓRA GROSZA ZMIENIA WIELE.
Dzięki naszym uczniom udało się zebrać łącznie: 252,21 zł.
W tegorocznej edycji najwięcej groszy zebrali uczniowie kl. 1 - 100,54 zł !!!!!
Kolejne klasy to:
kl. 3 - 59,49 zł
kl. 5 - 41,63 zł
kl. 2 - 26,02 zł
kl. 8 - 10,62 zł
kl. 6 - 8,77 zł
kl. 7 - 5,14 zł
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do zbiórki.
Fenomenalny występ tenisistów stołowych
To był koncertowy występ naszych młodszych tenisistów stołowych podczas powiatowego finału indywidualnego tenisa stołowego Igrzysk Dzieci rozegranego 19 stycznia 2020 r. w Goworowie.
Podopieczni Henryka Lesińskiego w kapitalnym stylu sięgnęli po trzy medale w rywalizacji indywidualnej kl. V-VI. Bartek Podbielski został mistrzem powiatu, a Piotrek Karpiński wicemistrzem. W pojedynku finalowym decydującym o I miejscu nieznacznie lepszym okazał się Bartek, wygrywając z Piotrkiem 3:2. Jakby tego było mało, to Oliwia Bakuła dołożyła jeszcze srebrny medal w kategorii dziewcząt, zdobywając tytuł wicemistrzyni powiatu.
Ogromne gratulacje i ukłony w stronę naszych tenisistów. Wykazali się dużymi umiejętnościami i wspaniałą postawą sportową. Życzymy dalszych sukcesów na zawodach międzypowiatowych.
Srebrny medal Bartka
W dniu 18.01.2020 r. w Goworowie odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowali Maja Bakuła i Bartek Samsel.
Nasi tenisiści stołowi pokazali się z jak najlepszej strony, godnie reprezentując naszą szkołę. Bartek dotarł aż do finału, w którym nieznacznie przegrał 2:3. Złoty medal był w zasięgu Bartka, gdyż pojedynek finałowy był dość wyrównany. Mimo to srebrny medal to i tak wielki sukces. Z kolei Maja po trudnych pojedynkach awansowała na zawody międzypowiatowe, plasując się na punktowanym 6 miejscu.
Ogromne gratulacje dla Mai i Bartka za wysiłek włożony w treningi, ambicje i serce do walki. Zyczymy dalszych sukcesów na zawodach międzypowiatowych.
Szczęśliwego Nowego Roku!
Nowy Roczek 2020 wnet przybieży
I nam życie znów odświeży,
Przyjmijcie więc te życzenia,
Które niech będą do spełnienia.
Dobre zdrówko niech nie opuszcza Was,
Nie tylko w świąteczny czas,
Miłość niech kwitnie w rodzinie,
I nadzieja na lepsze jutro nie przeminie,
Kochajcie bliźniego swego jak siebie samego,
I oczekujcie od losu tylko wszystkiego najlepszego.
Kolejny sukces naszej drużyny w tenisie stołowym
W dniu 15.12.2019 r. w Goworowie odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna chłopców w składzie Bartek Samsel i Szymon Kowalczyk wywalczyła II miejsce i tytuł wicemistrzów powiatu. W finale ulegli tylko drużynie z Krysiak. Chłopcom należą się wielkie słowa uznania i szacunku za walkę i zaangażowanie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach międzypowiatowych.
Bartek, Piotrek i Szymon mistrzami powiatu
W dniu 14.12.2019 r. w Goworowie odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły.. Rozgrywki przebiegały w dwóch fazach. Pierwsza faza to eliminacje w grupach grane systemem każdy z każdym, a druga faza rozgrywek to finał A i finał B. Miłą niespodziankę sprawili chłopcy: Bartek Podbielski, Piotrek Karpiński i Szymon Waśkiewicz, którzy w turnieju zajęli I miejsce. W ścisłym finale pokonali 3:1 drużynę ze Szkoły Podstawowej w Goworowie. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, jak i sportowym. Nasi chłopcy zagrali świetnie, wykazali się dużymi umiejętnościami i wspaniałą postawą sportową. Pokazali charakter oraz wolę walki. Indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Bartek Podbielski.
Gratulujemy zdobycia mistrzostwa powiatu i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs na kartę płatniczą
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Projekt karty płatniczej - 85 lat SKO". Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie i PKO Bank Polski w Nowym Mieście Lubawskim.
Cele:
- Popularyzacja działalności SKO
- Rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów
- Promowanie talentów
Uczestnicy:
Kategoria: klasy 1-2 szkół podstawowych
Kategoria: klasy 3-4 szkół podstawowych
Kategoria: klasy 5-6 szkół podstawowych
Zasady konkursu
Zadanie uczniów polega na zaprojektowaniu awersu karty płatniczej z okazji nadchodzącej rocznicy objęcia kuratelą Szkolnych Kas Oszczędności przez PKO Bank Polski.
Technika: dowolna
Format : A4
Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę (napisaną na komputerze lub drukowanymi literami), zawierającą:
1. Imię i nazwisko autora pracy
2. Klasa
3. Nazwę i dokładny adres szkoły
4. Imię i nazwisko opiekuna SKO w danej szkole
Nagrody w konkursie
Prace będą oceniane przez komisję specjalnie powołaną do tego konkursu. Oceniana będzie samodzielność, pomysłowość ujęcia tematu i estetyka wykonanej pracy.
Komisja wyłoni I, II i III miejsce w każdej kategorii, dopuszcza się również wyróżnienia.
Nagrody zostaną przesłane na adres szkoły.
Termin:
Prace należy składać u opiekunek SKO do 7 stycznia 2020r.
Dodatkowe informacje
- Wyniki konkursu opublikowane zostaną na platformie szkolne blogi SKO Tereszewo.
- Nadesłane prace przechodzą na adres organizatora konkursu Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie
- Zgłaszając pracę na konkurs autorzy prac bezpłatnie przenoszą na Organizatora prawa autorskie zgodnie z art.50 ustawy z 4 lutego 1994r. (Dz.U 1994 poz.83) oraz jednocześnie akceptują warunki regulaminu i wyrażają zgodę na bezpłatne eksploatowanie nadesłanych prac.
- Informacje na temat uczestników konkursu – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, objęte są tajemnicą – wykorzystane zostaną tylko w sposób określony w niniejszym regulaminie.
KONKURS NA 85-LECIE SKO
Nasza szkoła zglosiła się do udziału w Konkursie na 85-LECIE SKO. Na zwycięzców czekają m.in. tablice multimedialne i roboty do programowania oraz bony do Empiku. Wszystkie te narzędzia można wykorzystać do zajęć w nowoczesnej edukacji.
Konkurs ma na celu promocję praktycznej edukacji finansowej w szkołach w ramach programu SKO. Będą w nim brane pod uwagę następujące kryteria:
- promocja oszczędzania - liczba uczniów danej Szkoły, którzy w okresie trwania konkursu przystąpili do SKO,
- powszechność oszczędzania - stosunek liczby uczniów w SKO do liczby wszystkich uczniów w danej szkole (uwaga: dotyczy uczniów poniżej 13. r.ż.),
- suma środków udokumentowanych na specjalnym konkursowym koncie, uzyskanych w trakcie działań przedsiębiorczych podejmowanych w ramach SKO w danej szkole (np. zbiórki, kiermasze).
Konkurs odbywa się w okresie 8 listopada 2019 - 10 kwietnia 2020 r.
101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w SP Wach
12 listopada 2019 r w szkole w Wachu odbyła się uroczysta akademia w związku z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Z tej okazji uczniowie wystąpili z programem słowno-muzycznym pod kierunkiem Pani Beaty Kozłowskiej, akompaniował Pan Ryszard Kaczyński. Następnie wszyscy zebrani goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć NIEPODLEGŁEJ śpiewaniem pieśni patriotycznych. Proszę o obejrzenie zdjęć z uroczystości.
"Lokatka na pasach"
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczeństwa Na Drodze "Lokatka na pasach" organizowanym przez SKO w Szprotawie.
Prawidłowe odpowiedzi należy dostarczyć do opiekunek SKO do 25 listopada 2019 r.
„Szkoła do hymnu”
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”.
Z okazji Dnia Niepodległości 8 listopada o godzinie 1111 w łączności z wieloma szkołami w Polsce uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego.
11 – 12 października – Noc programowania w szkole w Wachu - #CODEWEEK2019
Nasza szkoła wzięła udział w siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym w Polsce i w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Noc z 11 na 12 października uczniowie wraz z Panią dyrektor Teresą Wielechowską, Panią Janiną Taradejną i Panią Urszulą Kisiel spędzili w szkole poświęcając ją nauce programowania i kodowania. Uczniowie chętnie uczestniczyli w niecodziennych wydarzeniach. Wraz z rozwojem technologii zarówno nauczyciel jak i uczniowie mają potrzebę nieustannego rozwoju i doskonalenia w tym zakresie. Pani Dyrektor jako nauczyciel informatyki uczestnicząc w szkoleniach, wykorzystuje zdobytą wiedzę, a następnie wdraża ciekawe pomysły i projekty, dzięki czemu uczniowie poznają nowoczesne metody uczenia się. Na zajęciach dodatkowych daje uczniom możliwość pracy twórczej. Posługuje się różnymi programami, na zajęciach wykorzystuje pomoce dydaktyczne typu: robot photon, gry planszowe, które sprawiają, że lekcja jest ciekawsza, a uczniowie szybciej i efektywniej zdobywają wiadomości i umiejętności. Ta noc dała wiele satysfakcji z wykonanego zadania.
35 lat temu zginął Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko - 19 października.
18 października w szkole w Wachu odbyła się uroczysta akademia w związku z męczeńską śmiercią Patrona Szkoły – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
19 października uczniowie szkoły wraz z pocztem sztandarowym i nauczycielami udali się na uroczystości liturgiczne do Warszawy do sanktuarium Bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, gdzie uczczono 35 rocznicę śmierci. Ks. Jerzy Popiełuszko „Głosił Ewangelię. To była zasada jego kapłańskiego życia”.
Ślubowanie klasy I
W dniu 11 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Ślubowania klasy I oraz Dnia Edukacji Narodowej. Miło było nam gościć pana wójta Dariusza Łukaszewskiego. Obecni byli również pani dyrektor Teresa Wielechowska, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły, Rodzice, uczniowie .
Zanim maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już nauczyły się w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani w narodowe barwy i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności pod kierunkiem swojej wychowawczyni Janiny Kaczyńskiej oraz pana od muzyki Ryszarda Kaczyńskiego.
Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek ( w tym w gwarze kurpiowskiej), zatańczenie regionalnych tańców, recytacja wierszy, udzielenie odpowiedzi na szereg zagadek z różnych dziedzin oraz zadania związane z przygotowaniem pierwszoklasisty do szkoły. Po zakończonej prezentacji wszyscy zebrani potwierdzili, że występ wypadł znakomicie, a uczniowie klasy I mogą przystąpić do ślubowania.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Teresa Wielechowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.
Następnie przyszedł czas na gratulacje, pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, prezenty i uściski.
W przeddzień Święta KEN wystąpił chór szkolny. Dziewczęta w niezwykle emocjonalnym repertuarze wyśpiewały podziękowania za nauczycielskie serce, uśmiech, za każda wspólną chwilę przeżytą mądrze i pięknie w murach naszej szkoły. Nie zabrakło też życzeń i szczerych słów uznania dla pani Anny Jarmuszewskiej, która po 36 latach pracy w naszej placówce odeszła na zasłużoną emeryturę.
Po tak wzruszającej, oficjalnej części Rodzice uczniów klasy I zaprosili gości na słodki poczęstunek.
Srebrna odznaka dla opiekunek SKO z Wachu.
18 października w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom ogólnopolskiego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019. Opiekunki ze szkoły w Wachu, Pani Marta Pabich i Pani Urszula Kisiel osobiście odebrały Srebrną Odznakę z rąk wiceprezesa Zarządu Banku, Jana E. Rościszewskiego oraz Dyrektor Biura Młodego Klienta, Małgorzaty Kocoń, którzy podziękowali za zaangażowanie w program edukacyjny SKO. Galę poprowadził Pan Maciej Kurzajewski.
Wieczór uświetnił gość specjalny – dr Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz oraz popularyzator nauki. Pan Tomasz opowiadał o ciekawostkach dotyczących kosmosu, a także mówił o rozwoju sztucznej inteligencji w najbliższej przyszłości.
Spotkanie umilił również harfowy koncert muzyczny.
Wycieczka do Białowieży
W dniu 8 października SKO-wicze wzięli udział w wycieczce do Białowieży. Po pokonaniu dość długiej drogi z radością przywitali cel swojej podróży. Najpierw zwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne. Zwiedzaniu towarzyszył przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o różnych ekosystemach i mieszkańcach lasów, a przede wszystkim o królu puszczy. Ciekawe ekspozycje wzbudziły zainteresowanie uczniów, tym bardziej, że obserwacji towarzyszyły odgłosy ptaków i innych zwierząt.
Następnie uczniowie przejechali do Rezerwatu Pokazowego Żubra, gdzie mogli w bezpieczny sposób zapoznać się z królem regionu. W zagrodach ze zwierzętami wypatrywali różnych gatunków zwierząt, tj. rysie, wilki, żbiki, łosie, sarny, jelenie, konie polskie i oczywiście żubry. Zwierzęta chętnie podchodziły do nas i pozowały do zdjęć. Po zakupieniu pamiątek ruszyliśmy w powrotną drogę. W Łomży czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja – park trampolin. Po zapoznaniu się z regulaminem i krótkiej rozgrzewce SKO-wicze oddali się aktywności fizycznej – podskokom na trampolinach i wspinaniu się na ściance. Choć zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.
Pracownia multimedialna dla szkoły w Wachu
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu Pani Teresa Wielechowska odebrała 20 września 2019 roku nagrodę z rąk ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Szkoła przystąpiła do konkursu OSEWyzwanie organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, w którym wzięły udział szkoły z całej Polski. Dzięki współpracy dyrektora, nauczycieli i uczniów szkoła otrzyma pracownię multimedialną. Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji OSEregio w Ostrołęce. Konferencję poprowadził Pan Tomasz Wolny
W konferencji udział wzięli: Minister Cyfryzacji – Pan Marek Zagórski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty – Pani Dorota Skrzypek, Zastępca Dyrektora NASK, Dyrektor ds. Projektów Administracyjno-Edukacyjnych – Pan Bartłomiej Klinger, Dyrektor ds. ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej , NASK – Pan Łukasz Kardas i wielu innych gości, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy, nauczyciele z Mazowsza.
PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W ramach akcji „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych” biblioteka szkolna w październiku przygotowała dla uczniów wiele atrakcji m.in
Kiermasz Taniej Książki.
W ofercie:
- kolorowanki i łamigłówki,
- kartoniki, puzzle, komiksy,
- książki edukacyjne,
- słowniki i kompendia,
- zdrowie, hobby, psychologia,
- kulinaria,
- beletrystyka.
Konkurs Ładnego Pisania - „O Dyrektorskie Pióro”
Cele konkursu:
- motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma,
- doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania,
- zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej,
- wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma,
- propagowanie twórczości wybranego twórcy lub określonej tematyki.
Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:
- Tekst napisany na kartce w kratkę o formacie A4.
- Orientacja strony pionowa.
- Wykorzystanie fragmentów twórczości wybranego autora.
- Tekst napisany odręcznie długopisem.
- Tekst musi zawierać co najmniej 8 zdań (może być więcej).
- Praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenie tekstu na kartce papieru (marginesy i odstępy między wierszami).
- Podpisane prace dostarczamy do 31 października 2019 do biblioteki szkolnej.
Konkurs na „Najlepiej czytającą klasę”
Cele konkursu:
- promocja akcji Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019,
- zachęcanie do czytania książek,
- inspirowanie uczniów do rozwijania zainteresowań,
- wyrabianie nawyku czytania kształtowanie kultury czytelniczej,
- umiejętność wyboru lektury promocja biblioteki.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki
w Wachu.2. Ocenie konkursowej podlega liczba wypożyczonych książek w miesiącu październiku przez klasę.
Ogłoszenie wyników w listopadzie.
ZAPRASZAMY
Wycieczka z SKO
8 października 2019 r . odbędzie się wycieczka z programu SKO
Program wycieczki:
BIAŁOWIEŻA
1. Muzeum Przyrodniczo-Leśne -zwiedzanie.
2. Rezerwat Pokazowy Żubrów – zwiedzanie.
3. Spacer Kładką Żubra.
4. Spacer dookoła Muzeum.
ŁOMŻA
1. Park Trampolin Jump6
Więcej ninformacji w dzienniku elektronicznym lub u opiekunek SKO.
ZAPRASZAMY
Archiwum Aktualności