15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto twórczej odwagi, kreatywności, zabawy i… dobra okazja, by ćwiczyć wyobraźnię geometryczną.
Uczniowie rozwijali swoje zdolności matematyczne ćwicząc z Punktowcami z GWO
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto twórczej odwagi, kreatywności, zabawy i… dobra okazja, by ćwiczyć wyobraźnię geometryczną.
Uczniowie rozwijali swoje zdolności matematyczne ćwicząc z Punktowcami z GWO
Po długich wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022. Pierwszego września uczniowie naszej szkoły, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów.
Cele konkursu:
- utrwalenie znajomości zdrowych produktów,
- znaczenie prawidłowego odżywiania na zdrowie i rozwój organizmu,
- rozwijanie talentów kulinarnych.
Zadaniem uczestników konkursu jest zredagowanie przepisu (składniki i sposób przyrządzenia) na pyszne danie składające się z wartościowych - zdrowych produktów.
Prace (przepis) należy przesłać do 20 maja, na adres skospchichy@gmail.com
Spośród nadesłanych prac zostaną rozlosowane 3 przepisy, a ich autorzy nagrodzeni.
Nagrody zostaną przesłane pocztą.
Zapraszamy do udziału.
W marcu szkolny blog SKO zdobył Nagrodę Miesiąca za wzorcowe przedstawienie i promowanie tematyki „Współpraca z PKO Bankiem Polskim lub wykorzystanie materiałów edukacyjnych SKO”.
Na blogu umieszczane są najważniejsze wydarzenia z życia placówki i działalności Szkolnej Kasy Oszczędności.
Zapraszamy na stronę bloga
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/spwach/
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę p. Aliny Sadłowskiej – Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle oraz p. Teresy Wielechowskiej – Dyrektor Szkoły za pomoc w realizacji zadań i motywację do działania.
Klasa trzecia programuje na komputerach, tabletach, robotach, kartach pracy, a także na …...dywanie. Uczniowie uczą się analizowania i rozwiązywania problemów, logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania wizualnego przy wykorzystaniu gotowych bloków programu.
Dzięki nauce programowania dzieci poznają sposób działania urządzeń i ogólne zasady funkcjonowania urządzeń elektronicznych. Pozwala im to zrozumieć otaczający ich świat (w tym technologii), a co za tym idzie - prowadzi do wszechstronnego rozwoju.
Nauczyciel - Łucja Cicha
Zima to dobry czas na uprawianie sportu. Zalecane jest, aby każdy człowiek spędzał dużo czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie naszej szkoły aktywnie korzystają z uroków zimy zapewniając sobie szereg atrakcji.
Przypominam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczam kilka ważnych porad i wskazówek.
TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:
1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!
4. W momencie, gdy czujesz, że twoje ubranie jest mokre, udaj się do domu, by je zmienić na suche!
5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
6. Nie zjeżdżaj na sankach lub nartach z górki wprost na drogę!
7. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!
8. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!
Zobaczycie na poniższych filmach aktywność zimową uczniów klas IV i VI.
Nauczyciel – Łucja Cicha
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 w pracy zdalnej wyróżniły się: Amelia Waśkiewicz i Aleksandra Wójcik. Za swoje zaangażowanie, systematyczność, odpowiedzialność otrzymują dyplom.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Wychowawca – Łucja Cicha
Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że sport to zdrowie. Podejmują wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, która daje dużo korzyści.
Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia, kondycji, odporności, wyglądu ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę.
Wiedzą o tym doskonale uczniowie i w tym trudnym czasie nie przestają uprawiać sportu.
Pamiętaj!,,Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.”
Ze sportowym pozdrowieniem – Łucja Cicha
Klasa II
Klasa III
Klasa IV
Klasa VI
Jak co roku i w tym roku szkolnym szkoła weźmie udział w „Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli”.
Jednym z nowych kryteriów oceny działań szkoły w „Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli” jest ogólnopolski test wiedzy SKO dla uczniów od 5 do 13 lat.
Pod poniższym linkiem kilka informacji, jak przygotować się do testu wiedzy SKO.
Zachęcamy do zapoznania się z zakresem zagadnień, jakie będzie obejmował test. Materiał napisany jest w sposób przystępny również dla najmłodszych.
O terminie testu i szczegółach technicznych będziemy informować z wyprzedzeniem.
Życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym „Selfie z książką”. Podzielcie się z innymi jak czytacie i co czytacie w tym trudnym czasie.
Zachęcamy do wysyłania fotografii – „selfie z książką”, fotografia bliskich jak czytają, a może zdjęcie książki, którą właśnie czytacie? Każde ujęcie jest dobre! Uruchomcie wyobraźnię!
Zdjęcia należy wysyłać na messengera do Pani bibliotekarki.
Autorzy 3 najlepszych zdjęć otrzymają nagrody książkowe!
Zdjęcia można przesyłać do 30 listopada 2020 r.
SZKOŁA PODSTAWOWA W DŁUGIEM zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie "SKO-WY TEST WIEDZY O RUCHU DROGOWYM". Zapraszamy chętnych uczniów z klas I-IV
Jakie jest wasze zadanie?
Wystarczy, że rozwiążecie test pod linkiem:
Odpowiedzi prześlij na adres e-mail: szkoladlugiesko@wp.pl
W wiadomości napisz swoje imię i nazwisko, wiek oraz nazwę szkoły do której chodzisz.
Konkurs trwa do 27 listopada 2020 r.
Tobiasz Kobrzyński z kl. II zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Poznaj moc oszczędzania" organizowanym przez SP 3 Góra. Zadaniem uczestników było ułożenie hasła o oszczędzaniu. Gratulujemy Tobiaszowi, wszystkim nagrodzonym i uczestnikom.
Wszystkie wyróżnione hasła zamieszczone zostały w formie prezentacji w Banku PKO BP w Górze. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.
Wyniki pod linkiem:
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp3-gora/laureaci-konkursu-poznaj-moc-oszczedzania/
19 pażdziernika obchodziliśmy 36 rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Przedstawiciele kl. VIII spotkali się na korytarzu szkolnym przy tablicy pamiątkowej Ks. Jerzego Popiełuszki, aby wspomnieć o życiu męczennika i zapalić znicze. Życie Księdza Jerzgo Popiełuszki przybliżyła zgromadzonym p. Urszula Kisiel.
Ksiądz Jerzy Popiełuszko został zamordowany 19 października 1984 roku. Po odprawieniu Mszy św. dla robotników w Bydgoszczy i odmówieniu różańca wracał do Warszawy. Został uprowadzony w Górsku, a następnie zamordowany przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przed śmiercią był torturowany. Ciało wrzucono do Wisły w okolicach tamy we Włocławku. Wyłowiono je 30 października.
Ks.Jerzy Popiełuszko był kapelanem Solidarności. Został beatyfikowany w 2010 roku przez papieża Benedykta XVI.
12 pażdziernika gościliśmy w szkole p. Alinę Sadłowską - dyrektor banku PKO BP w Kadzidle. Pani dyrektor przeprowadziła ciekawe lekcje w kl. II i III z wykorzystaniem sceniaruszy PKO BP dotyczące finansów.
SKO-wicze z klasy II uczestniczyli w lekcji: "Mądre pomaganie, czyli gospodarowanie własnymi zasobmi". W trakcie lekcji uczniowie utrwalili pojęcia dotyczące budżetu, wydatków i dochodów na podstawie warszawskiej legendy "O złotej kaczce". Uświadomili sobie, że nie wszystko można kupić za pieniądze. Zastanawiali się, dlaczego warto pomagać innym oraz wskazywali sposoby wsparcia osób potrzebujących.
Na zajęciach Pani Alina wykorzystała m.in. tabele, rozsypanki wyrazowe, zaszyfrowane hasła oraz kartę z cechami jakie powinien posiadać wolontariusz. Zajęcia uczniom bardzo sie podobały.
SKO-wicze z klasy III pogłębiali swoją wiedzę z bankowości. Uczestniczyli w lekcji "Co robią banki?". W czasie zajęć uczniowie uporządkowali nabyte wiadomości na temat oszczędzania. Poznali podstawowe zadania banku i uświadomili sobie korzyści płynące z oszczędzania w banku. Nauczyli się też kluczowych pojęć związanych z bankiem, tj: oszczędzanie, bank, oprocentowanie, kredyt.
SKO-wicze wiedzą już, jak funkcjonuje bank i potrafią wymienić najpotrzebniejsze usługi bankowe, dlatego jak dorosną zostaną klientami banku.
Za wzorową aktywność uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor długopisy z logo banku PKO BP.
Zajęcia odbyły się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
W ramach podziękowania za ciekawe lekcje wręczyliśmy Pani Dyrektor słodki upominek.
Dziękujemy za spotkanie.
Powered by aSc EduPage