Dnia 3 czerwca 2022 r. uczniowie klasy I wybrali się na spotkanie do biblioteki szkolnej. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Uczniowie dowiedzieli się, że w bibliotece szkolnej znajdują się książki i czasopisma, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Wszystkie książki i czasopisma mają swoje karty i swoje miejsce na półkach. Dzieci przypomniały sobie, jak wygląda karta czytelnika oraz zasady wypożyczania książek. Wiedzą także, jak należy dbać o książki, jak je szanować, czego nie wolno robić czytając książki i jak je zwracać do biblioteki.
Aktualności
Pierwszaki w bibliotece szkolnej.
Klasa 1 świętuje Dzień Dziecka
Zapraszamy do obejrzenia materiału w linku.
Dzień Matki
"Kurpie Zielone w Literaturze"
W dniu 17 maja 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyły się XXXIX ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "KURPIE ZIELONE W LITERATURZE" dla uczniów klas I - IV Szkół Podstawowych. Z naszej szkoły Paulina Bziukiewicz i Alex Wielechowski z klasy III zdobyli wyróżnienie. Gratulujemy.
Wycieczka do Banku PKO BP w Kadzidle
4 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali sie na wycieczkę do Kadzidła. Celem wycieczki była wizyta w Banku PKO BP, a szczególnie poznanie działania i obsługi bankomatu. Uczniowie dowiedzieli się, iż głównym zadaniem urządzenia jest wypłacanie gotówki bez wizyty w banku o każdej porze dnia i nocy. Dużym zaskoczeniem, a zarazem nowością była dla uczniów informacja, iż do bankomatu można wpłacać pieniądze. Na zakończenie spotkania okazało się, iż uczniowie znakomicie przyswoili wiedzę. Zadowoleni SKOwicze z upominkami wrócili do szkoły.
Dziękujemy Pani Alinie Sadłowskiej - Dyrektor Banku PKO BP za niezapomnianą lekcję.
Test Wiedzy SKO
Do udziału w Teście wiedzy SKO zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, nauczycieli, rodziców, dziadków.
Każdy może sprawdzić jak wiele wie na temat finansów, przedsiębiorczości, zdrowego stylu życia i cyberbezpieczeństwa.
Start testu: 10 maja 2022 r
Koniec testu: 10 czerwca 2022 r.
Test składa się z 10 pytań. Każdy, kto wskaże co najmniej 7 poprawnych odpowiedzi, może pobrać i wydrukować Dyplom Mistrza Wiedzy SKO.
Aby uruchomić Test, podczas logowania skorzystaj z kodu, który otrzymałeś od opiekuna SKO. Kod trzeba wpisać w polu „Kod szkoły”. Dorośli, np. rodzice, w tym polu wpisują 000 (trzy zera).
Test możesz rozwiązać wielokrotnie. Wystarczy, że za każdym razem wpiszesz nową nazwę użytkownika,
a system wylosuje dla Ciebie kolejny zestaw pytań. Im więcej razy rozwiążesz Test, tym więcej się nauczysz.
Link do testu:
Strona główna | Test SKO (pkobp.pl)
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU.
POWODZENIA !!!
Majowe Święta
Materiał w linku. Zapraszamy do obejrzenia.
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji ulicami Kadzidła przemaszerował barwny korowód dzieci i młodzieży z gminy Kadzidło, którym towarzyszyły samodzielnie wykonane transparenty, plakaty i ulotki zachęcające mieszkańców do zachowań proekologicznych i dbania o środowisko. Zaangażowanie uczestników pokazuje, że kolejne podobne akcje są jak najbardziej uzasadnione, a edukacyjny charakter takich działań na pewno przyniesie spodziewane efekty.
Dzień Ziemi
Prezentacja w linku. Zapraszamy do obejrzenia.
Wesołych Świąt
„Wiosenne kwiatki dla żyrafy Lokatki”.
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Technicznym pod hasłem „Wiosenne kwiatki dla żyrafy Lokatki”.
Konkurs jest przeznaczony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych5-6 latków oraz uczniów klas 1-5 szkoły podstawowej z podziałemna kategorie wiekowe.
Kategoria I – 5-6 latki i uczniowie klas 1Kategoria II – uczniowie klas 2-3Kategoria III – uczniowie klas 4-5
Organizatorem konkursu jest Szkolna Kasa Oszczędnościw Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Natolinie
Cel konkursu:
- promowanie działalności SKO- rozwijanie kreatywności, fantazji, wyobraźni plastycznej uczniów- uchwycenie w pracy plastycznej cech charakterystycznych dla pory roku i tematyki SKO /logo SKO, postać żyrafy Lokatki/.
Technika płaska dowolna /bez plasteliny i materiałów sypkich/. Format pracy – A4.
Szkoła może przesłać max - 5 prac w każdej kategorii.
Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy zgodnie z regulaminem. Pracę wykonujemy samodzielnie. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.
Liczy się:- kreatywność- samodzielność- pomysłowość- estetyka wykonania- zgodność z tematem
Każda praca powinna zawierać: imię, nazwisko dziecka; wiek – klasa, adres szkoły, telefon kontaktowy lub email szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego, oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych.
Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.
Komisja Konkursowa wyłoni laureatów I, II, III miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz przyzna też wyróżnienia.
Prace pozostają do dyspozycji organizatora konkursu czyli Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie.
Prace należy dostarczyć do opiekunek SKO do 22 kwietnia 2022 r.
Wiosna w pracach uczniów klasy 1
Zachęcamy do obejrzenia książeczki w poniższym linku:
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Tę wyczekiwaną porę roku powitaliśmy kolorowymi strojami i uśmiechniętymi buziami. Uczniowie brali udział w szkolnych zabawach m.in. starali się uczyć swoich kolegów, wcielając się w rolę nauczycieli. Choć do wykonywania powierzonych obowiązków bardzo się przykładali, okazało sie, że nauczanie nie jest takie proste.
Cieszyliśmy się piękną pogodą, dlatego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostało zorganizowane ognisko i piknik. Z apetytem uczniowie zajadali kiełbaski i upieczone jabłka. Zimę skutecznie pożegnaliśmy spaleniem Marzanny z nadzieją, że nadchodzi najpiękniejsza pora roku. Odbyły się również pokazy strażackie. Uczniowie zostali zapoznani z pracą strażaków, obsługą gaśnic oraz pokazem gaszenia pożaru.
Wszyscy bawili się znakomicie, emocji nie zabrakło. Wiele klas swoim przygotowaniem, organizacją i poczuciem humoru mile zaskoczyło swoich wychowawców.
Test wiedzy SKO
Zostań Mistrzem wiedzy SKO.
W teście będą mogły uczestniczyć wszystkie dzieci, które nie ukończyły 13 lat – bez względu na posiadanie konta SKO.
Czas trwania testu: 20 kwietnia 2022 r. – 20 maja 2022 r.
Test przeprowadzony zostanie w formie elektronicznej, na specjalnej stronie internetowej. Już wkrótce więcej informacji na ten temat.
Zachęcamy do zapoznania się z zakresem zagadnień, jakie będzie obejmował test. Materiał napisany jest w sposób przystępny również dla najmłodszych.
Kliknij w link:
www.pkobp.pl/media_files/76b83222-8de5-440a-bd79-f1cf5a3778bc.pdf
POWODZENIA W ZDOBYWANIU WIEDZY!!!
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
W dniu 17 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań i indywidualnych uzdolnień uczniów,
- pogłębienie wiedzy matematycznej oraz podniesienie umiejętności matematycznych,
- promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie.
Konkurs miał charakter jednorazowego testu, w którym uczniowie z różnych krajów tego samego dnia rozwiązywali takie same zadania dla poszczególnych poziomów.
NA ZAKOŃCZENIE MIŁA NIESPODZIANKA DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU "ZAPLĄTANY KANGUREK".
Witaj Wiosno!!!
Wycieczka do biblioteki
Książka może być przyjacielem i towarzyszem. Bawi, smuci i pozwala odnaleźć sens w życiu. Niestety...o wartościach zapisanych na kartach ksiąg coraz częściej wszyscy zapominamy. 15 marca podczas lekcji przeprowadzonej w bibliotece szkolnej uczniowie kl. VII przypomnieli sobie wiadomości na temat historii książki, wyglądu karty bibliotecznej i rodzajów katalogów bibliotecznych. Uczniowie próbowali udzielić odpowiedzi na pytania: „Dlaczego warto czytać książki?” oraz „Dlaczego młodzi ludzie niechętnie po nie sięgają?”. Przybyli do biblioteki mieli okazję uświadomić sobie, że w arcydziełach zawarte są informacje o ponadczasowych prawdach rządzących ludzkim życiem, a także to, że są źródłem wzorców kulturowych.
Dzień Kobiet
"Zorro na balu"
1 marca zerówkę odwiedziła pani bibliotekarka, która przeczytała dzieciom opowiadanie "Zorro na balu" Cezarego Tarkowskiego. Dzieci dowiedziały się, gdzie na balu karnawałowym ukrył się Zorro. Było baaardzo ciekawie i miło. Dzieci słuchały z zainteresowaniem. Już niedługo kolejne spotkanie z książką.
Prezentacja oferty taniej książki
W dniach 01.03.22 r.- 31.03.22 r. zapraszamy do biblioteki szkolnej nauczycieli, rodziców, uczniów na wydarzenie czytelnicze organizowane przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki - Tuliszków.
W ofercie:
- kolorowanki i łamigłówki,
- kartoniki, puzzle, komiksy,
- książki edukacyjne,
- słowniki i kompendia,
- zdrowie, hobby, psychologia,
- kulinaria,
- beletrystyka.
Archiwum Aktualności
