22 lutego uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i wypożyczalni szkolnej.
Serdecznie dziękujemy bibliotekarce Pani Anecie Wielechowskiej za niezwykle ciekawe zajęcia biblioteczne. Wycieczkę do biblioteki szkolnej zorganizowała polonistka Pani Apolonia Domurad.
Jak korzystać z biblioteki? - lekcja biblioteczna
Zaproszenie na konferencję ,,Szkoła Przyjazna Sześciolatkowi''
Dyrektor Zespołu Szkół w Wachu zaprasza Rodziców do udziału w konferencji ,,Szkoła Przyjazna Sześciolatkowi". Konferencja odbędzie się 28 lutego (czwartek) w godz. 1100-1500 w siedzibie MSCDN Wydział w Ostrołęce, ul. Piłsudskiego 38.
"Mądre, rozsądne i odpowiedzialne wejśccie w okres dojrzewania" - spotkanie z położną
15 lutego na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem mgr Apolonią Domurad przyjechała do naszej szkoły położna, pani Bożena Pożarska z Przychodni Lekarskiej "Medical" w Kadzidle, która spotkała się z uczniami klasy VI i gimnazjum. Prelekcję poświęconą problemom dojrzewania u nastolatków podzieliła na dwie części: pierwszą skierowała do dziewcząt, drugą zaś – do chłopców. Oczywiście, nie obyło się bez konieczności udzielenia odpowiedzi na wiele dodatkowych pytań nurtujących dorastającą młodzież. Nasz Gość, mimo braku większych kontaktów ze sceną muzyczną, poradził sobie z nimi śpiewająco. Na tym jednak nie zakończyło się niezwykle interesujące spotkanie z uczniami. Pani położna musiała jeszcze odpowiedzieć na wiele pytań związanych ze swoim zawodem, bowiem ciekawość młodzieży sprawiła, że nie zgodziła się ona wypuścić przemiłego Gościa, dopóki nie poznała tajników pracy położnej. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, aczkolwiek stwierdzili, że nie na wszystkie tematy rozmawia się łatwo. Niezwykle wyczerpujące odpowiedzi pani położnej sprawiły, że w końcu otrzymała ona pozwolenie opuszczenia szkoły. Młodzież gromkimi brawami i słodkim upominkiem podziękowała pani Bożenie za przybycie i przekazanie interesujących informacji. I choć nasz przesympatyczny Gość czuł się nieco zmęczony, to ogromne zadowolenie uczniów ze spotkania było najlepszym dowodem na to, że misja pani położnej była udana.
Pani Bożenka jest nie tylko bardzo dobrym fachowcem - położną, ale też świetnym pedagogiem, o czym świadczy sposób przeprowadzenia pogadanki i fakt, że super poradziła sobie z niezwykle trudną młodzieżą gimnazjalną, szczególnie z chłopcami, którzy zadali kilka niestosownych pytań. Pani Bożenko! -bardzo, bardzo przepraszamy Pania za nieodpowiedzialne zachowanie chłopców - gimnazjalistów podczas spotkania.
Serdecznie dziękujemy:
- położnej, Pani Bożenie Pożarskiej, za spotkanie z naszą młodzieżą i niezwykle interesującą pogadankę na temat: ,,Mądre, rozsądne i odpowiedzialne wejście w okres dojrzewania”,
- Panu dr Igorowi Zerhau za wieloletnią współpracę z naszą szkołą.
Natalia Jędrzejczyk z kl. II a.
"Miłość nie jedno ma imię" - walentynki
14 lutego odbyła się w naszej szkole uroczystość walentynkowa, którą przygotował SU, a scenariusz specjalnie na tę okazję opracowała nasza nowo odkryta scenarzystka -Angelika Waśkiewicz z kl. II a. Prowadzące, Natalia Jędrzejczyk (kl. II a) i Klaudia Puławska (kl. II a), doskonale zabawiały publiczność w przerwach między trzema wystąpieniami artystów. W pierwszej scence, swój debiut zaprezentowali uczniowie z kl. IV szkoły podstawowej: Daria Kaczyńska wcieliła się w rolę Gabi, a Marcin Puławski zagrał Antosia. W drugiej odsłonie wystąpiły gimnazjalistki (nie był to ich pierwszy raz na scenie): w roli Julii - Oliwia Gąska (kl. II a) i Angelika Waśkiewicz (kl. II a) jako Roman. Dwie pierwsze inscenizacje były wspaniałe, ale największą furorę zrobiła ostania! Karolina Wójcik (kl. II a) - żona Ania i kilka razy już wyżej wymieniona, Angelika Waśkiewicz - mąż Krzysztof, w pięciu krótkich wyjściach ukazały małżeństwo z "krwi i kości" i ich rozterki zmieniające się wraz z wiekiem. Za oprawę muzyczną również odpowiedzialna była Angelika Waśkiewicz. Pierwszą piosenkę zespołu Maanam pt. " Kocham cię, kochanie moje", bardzo nieśmiale, ale pięknie zaśpiewała Dominika Jankowska (kl. II b), drugą - Angelika, tego samego zespołu, pt. "Bez ciebie umieram". Wielkim zaskoczeniem dla wokalistki była prośba publiczności o bis. Na zakończenie walentynkowe listonoszki rozdały "pocztę" skierowaną do adresatów. Wspaniałą dekorację wykonała Daria Kaczyńska (kl. IV SP). Cała uroczystość nie odbyłaby się bez pomocy Pani Domurad, za którą bardzo dziękujemy!
Angelika Waśkiewicz z kl. II a.
Bal maskowy po feriach
Bal maskowy dla klas I-III szkoły podstawowej odbędzie się po feriach zimowych.
Ferie na sportowo
Serdecznie zapraszamy Uczniów w dniach: od 28.01.2013r. do 01.02.2013r. (ferie zimowe), w godzinach od 930 do 1300 do biblioteki szkolnej oraz na na zajęcia informatyczne i sportowe.
II miejsce i wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim pn. "Zaufałem drodze wąskiej"
30 stycznia uczniowie naszej szkoły przygotowani przez polonistkę, panią Apolonię Domurad, recytowali wiersze Ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół w Chudku.
W kategorii gimnazjum wystąpiły:
- Natalia Jedrzejczyk z kl. II a,
- Ewelina Trzcińska z kl. III a.
Recytatorzy ze szkoły podstawowej:
- Dominika Gąska z kl. IV: wyróżnienie,
- Daria Kaczyńska z kl. IV: II miejsce,
- Marcin Puławski z kl. IV.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich.
Natalia Jędrzejczyk z kl. II a.
"Baśnie, to nie tylko radość czytania" - gminny konkurs wiedzowy.
29 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie odbył się gminny konkurs wiedzowy dla uczniów klas czwartych szkoły podstawowej pod hasłem ,,Baśnie, to nie tylko radość czytania”. Sukcesy naszych uczennic przygotowanych przez polonistkę, panią Apolonię Domurad:
- Daria Kaczyńska: I miejsce,
- Dominika Gwara: wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.
Klaudia Puławska z kl. II a.
Akademia Edukacji Filmowej
W dniu 24 stycznia wyjechaliśmy pod opieką polonistek, p. Grażyny Reszki i pani Apolonii Domurad, do Kina Jantar w Ostrołęce. W ramach edukacji filmowej obejrzeliśmy znakomitą komedię pt. ,,Ralph Demolka” wyprodukowaną w studiu animacyjnym Walta Disneya we współpracy z reżyserem Richem Moore'em, zdobywcą nagrody Emmy. Bohater filmu animowanego to osiłkowaty Ralph, który na co dzień jest czarnym charakterem w grze komputerowej. Jednak w głębi duszy Ralph to miły i ciepły facet, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera. Zdeterminowany wyrusza w misję, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotka bardzo energiczną dziewczynkę - Wandelopę, która, podobnie jak on, jest odrzucona przez społeczność swojej gry. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, oboje odkryją, że istnieje coś znacznie cenniejszego niż wszystkie nagrody świata: prawdziwa przyjaźń.
Film dostarczył nam dawki znakomitego humoru i niezapomnianych wrażeń.
Klaudia Puławska z kl. II a.
Od pomysłu do realiacji (akcja charytatywna) - gimnazjaliści w Domu Dziecka w Ostrołęce
,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.
Pod koniec roku postawiliśmy sobie ambitny cel- zatroszczyć się o uśmiech wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce (ul. Poznańska). Zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek i pieniędzy na upominki dla dzieci wychowujących się poza własnymi rodzinami. Uczniowie, nauczyciele i rodzice pokazali, że mają wielkie serca.
7 grudnia pojechaliśmy do placówki. Zostaliśmy niezwykle miło przyjęci, zarówno przez personel, jak i jej mieszkańców.
Klasa II a gimnazjum pod kierunkiem pani Apolonii Domurad przedstawiła program artystyczny, który wycisnął niejedne łzy radości przerywane salwami śmiechu i burzą oklasków. Nasi aktorzy w pięknych strojach, wcielający się w poszczególne role, zostali niezwykle entuzjastycznie przyjęci przez wychowanków. Szczególnie zachwyciła wszystkich grająca kluczową postać Mikołaja – Natalia Jędrzejczyk oraz dziewczyna z gitarą, śpiewająca w duecie z koleżanką Eweliną Trzcińską z kl. III a, prowadząca spotkanie i grająca epizodyczną rolę stracha na wróble, Angelika Waśkiewicz z kl. II a . Widzowie wtórowali artystom i razem śpiewali refreny znanych kolęd. Każde dziecko otrzymało upominek od Mikołaja. Najmłodsi szeptali do ucha Świętemu różne wiersze i prośby. Śnieżynki, które wspomagały Dobrodusznego, wręczyły również karton zabawek. Przekazały też dar (batoniki) od rodziców Angeliki, państwa: Moniki i Roberta Waśkiewiczów. Ogromną radość sprawiły dzieciom także czapeczki Mikołaja, które ufundowali rodzice Czarka, państwo Anna i Jarosław Lemańscy. Trzeba było tam być, aby móc poczuć tę magię miejsca i czasu, a przede wszystkim szczerej i nieukrywanej radości dzieci. Trudno opisać, co tak naprawdę czuło się przez cały ten czas. Uśmiech na twarzy i prawdziwa radość to najlepsze, co mogło nas spotkać. Można się nawet spierać, kto tego dnia skorzystał bardziej - dzieci urzeczywistniły swoje marzenia, my zaś naładowaliśmy swoje duchowe akumulatory. Po występie zwiedziliśmy placówkę, a także mieliśmy czas na zapoznanie się ze wszystkimi mieszkańcami Domu Dziecka i personelem. Spotkaniu towarzyszyła niezwykle miła, ciepła i życzliwa atmosfera. Trudno było nam rozstać się z nowymi przyjaciółmi, szczególnie tymi najmłodszymi, które tuliły się do nas i prosiły jeszcze o chwilkę. Dziewczęta i nasze opiekunki: pani Apolonia Domurad (nasza wychowawczyni i opiekunka SU), pani Zofia Tańska (katechetka i opiekunka koła Caritas) oraz pani Marta Pabich (matematyczka i wychowawczyni kl. II b), opuszczały to miejsce ze łzami w oczach.
Pod koniec naszej wizyty zrodził się pomysł nawiązania ścisłej współpracy między naszą szkołą i Domem Dziecka.
Cała nasza inicjatywa nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie wsparcie ze strony wszystkich tych, którzy swoim dobrym słowem i działaniem przyczynili się do powodzenia tej akcji. Zatem serdecznie dziękujemy: Pani Dyrektor naszej szkoły, Księdzu Proboszczowi naszej parafii, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom naszej szkoły, Uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum.Szczególne podziękowania dla:
- Pani Dyrektor naszej szkoły za wspieranie nas w tym przedsięwzięciu i za to, że dzięki Pani mogliśmy skorzystać bezpłatnie ze szkolnego autobusu;
- Rodziców Angeliki (z kl. II a), Państwa Moniki i Roberta Waśkiewiczów, którzy ufundowali batoniki dla wychowanków placówki;
- Rodziców Czarka (z kl. III a), Państwa Anny i Jarosława Lemańskich za podarowanie czapek Mikołaja najmłodszym mieszkańcom Domu Dziecka;
Klaudia Puławska z kl. II a.
AKCJA "GÓRA GROSZA" ZAKOŃCZONA!
26.11.2012 r. w naszej szkole rozpoczęła się akcja ''Góra Grosza", która trwała do dnia 07.12. 2012 r. Komisja pod przewodnictwem Pani Dyrektor i opiekuna SU przeliczyła monety i sporządziła protokół. Oryginał protokołu przesłała do Towarzystwa Nasz Dom, kopie zaś: jedną włożyła do paczki z groszami, a drugą przykleiła w widocznym miejscu do opakowania, zgodnie z instrukcją pakowania.
Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.
Serdecznie dziękujemy za udział w akcji: Uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, Księdzu Proboszczowi naszej parafii, Nauczycielom na czele z Panią Dyrektor, Pracownikom naszej szkoły oraz Rodzicom. Wszyscy pokazaliśmy, że jesteśmy społeczeństwem wrażliwym i nieobojętnym na los innych, że potrafimy się zjednoczyć w imię wspólnego celu.
Natalia Jedrzejczyk z kl. II a.
Akademia Edukacji Filmowej
20 grudnia przeżyliśmy cudowną ucztę duchową, oglądając mądrą baśń o miłości, przyjaźni i o tym, że świat, mimo stale zacinającego się mechanizmu, został nieźle skonstruowany. Najnowszy film Martina Scorsese ,,Hugo i jego wynalazek”, zdobywca największej ilości statuetek, to wspaniały hołd złożony Georges'owi Méliesowi. a w symboliczny sposób również całej klasyce kina, z której nieustannie sam czerpie inspiracje. Bohaterem tego kameralnego majstersztyku, rozegranego w cieniu cytatów i odniesień do arcydzieł braci Lumière, Harolda Lloyda, Charlie Chaplina i in., jest Hugo - sierota mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego życie zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem pewnej dziewczynki (Izabelle) kochającej książki oraz starca prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii.
Serdecznie dziękujemy naszym polonistkom, pani Grażynie Reszce i pani Apolonii Domurad, oraz matematyczce, pani Marcie Pabich, za zorganizowanie wyjazdu do kina. Dzięki Paniom poznaliśmy autentyczną historię chwały i upadku legendarnego filmowca Georges´a Mélièsa (twórcy m.in. słynnej „Podróży na Księżyc” z 1902 r.).
Natalia Jędrzejczyk z kl. II a.
"Gdzie jest worek Mikołaja?"
6 grudnia w Polsce obchodzone są mikołajki, więc i w naszej szkole nie zostało pominięte to święto. Spotkanie z Mikołajem dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizował SU. Program pod nazwą ,,Gdzie jest worek Mikołaja?” przygotowali uczniowie z kl. II a pod kierunkiem wychowawczyni, pani Apolonii Domurad. Oj! Słodko... słodko... było tego dnia. Wszyscy zostali obdarowani przez Świętego. Dzieci z podstawówki i przedszkola otrzymały paczki, które zawdzięczają rodzicom, młodzież z gimnazjum i nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły – słodycze ufundowane przez SU. Nastrój dzisiejszego dnia na długo pozostanie w naszej w pamięci.
Uczniowie biorący udział w programie:
- Angelika Waśkiewicz (śpiew, gra na gitarze, konferansjerka, w roli stracha na wróble),
- Natalia Jędrzejczyk (Mikołaj!- uchylamy rąbka tajemnicy),
- Karolina Wójcik (Rumcajs),
- Oliwia Gąska (króliczek),
- Ewelina Trzcińska (śpiew),
- Bartek Domian (rozbójnik),
- Arek Lipka (rozbójnik),
- Tobiasz Rolka (kot w butach),
- recytatorzy: Dominika Kamińska, Klaudia Puławska, Kamil Cichy i Piotrek Brzózka).
Klaudia Puławska z kl. II a.
Apel z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS
3 grudnia zorganizowaliśmy apel z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Spotkanie rozpoczęła prowadząca, Klaudia Puławska z kl. II a, która powitała gimnazjalistów i nauczycieli, a następnie przedstawiła cel spotkania oraz ogólną charakterystykę choroby i zaprosiła na część artystyczną pod nazwą ,,Szukam wsparcia”. Na znak przyjaźni z chorymi na AIDS wszyscy przypięliśmy sobie, na czele z naszą wychowawczynią, a zarazem opiekunką SU, panią Apolonią Domurad, czerwoną wstążkę. Oprawą muzyczną zajęła się, jak zwykle, Angelika Waśkiewicz, która zaśpiewła dwie piosenki. W rolę dziewczyny szukającej wsarcia wcieliła się Karolina Wójcik. Montaż słowno - muzyczny zakończyliśmy utworem zespołu Wirgin pt. ,,Znak pokoju”, który wykonaliśmy trzymając się za ręce. No... i tu... chłopcom przydałby się trening ze śpiewu. Postaramy się namówić naszych kolegów, by zapisali się do szkolnego chóru. Dla pana Kaczyńskiego byłoby to ogromne wyzwanie! – przygotować naszych mężczyzn do występu. My tego doświadczyłyśmy. Efekty naszej pracy zobaczyli i usłyszeli widzowie. Chłopcy! Głowa do góry! Jesteście świetnymi aktorami. Potraficie wcielić się w każdą rolę. Z Wami możemy przygotowywać program na każdą okazję. Wasz talent artystyczny doceniła nawet pani Dyrektor, która podziękowała nam za pracę oraz zachęciła do udziału w uroczystościach szkolnych chłopców z innych klas gimnazjalnych.
Natalia Jędrzejczyk z kl. II a.
Spotkanie andrzejkowe w klasie II a gimnazjum
30 listopada zorganizowaliśmy spotkanie andrzejkowe, na które zaprosiliśmy swoją wychowawczynię, panią Apolonię Domurad. Nasza klasa w tym dniu wyglądała naprawdę niezwykle: serduszka... gwiazdki... lampki świeciły niczym sklepienie niebieskie nocą... na stolikach napoje i pyszne ciasta, które przygotowali rodzice... wspaniała muzyka... rekwizyty wróżbiarskie... oczywiście!!! - nie zabrakło wróżb przedstawiających przyszłe losy uczestników, a przede wszystkim odkrywających rąbek tajemnicy, o jakich imionach panny czy kawalerowie być może poruszą kiedyś nasze serca. Wróżka Karolina ujawniła swoje niezwykłe umiejętności wróżenia z ręki. Ciekawe, czy wróżby przełożą się na rzeczywistość?...
Natalia Jędrzejczyk z kl. II a.
Zabawa andrzejkowa
W czwartek, 29 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którą zorganizował SU. W sali wróżb uczniowie mieli możliwość skorzystania z przepowiedni szkolnych wieszczek. Wszyscy chcieli przyjrzeć się swojej przyszłości. Zarówno wróżki ,,Kleopatry” (Karolina Wójcik z kl. II a i Angelika Waśkiewicz z kl. II a), jak i ,,WITCH” (Angelika Marzewska z kl. III a i Edyta Gąska z kl. III a) miały pełne ręce roboty. Postawiły sobie szlachetny cel: wróżyć... wróżyć – zbierać... zbierać... monety na rzecz Domu Dziecka w Ostrołęce. Zmęczone wróżki nagrodziliśmy słodyczami ze szkolnego sklepiku. Zabawa była wspaniała, a atmosfera iście czarowna! Mamy nadzieję, że na kolejną dyskotekę przyjdzie więcej chłopców, którzy bez wstydu odważą się zaprosić nas do tańca.
Dziękujemy serdecznie za opiekę pani Apolonii Domurad i pani Ewie Kamińskiej.
Klaudia Puławska z kl. II a.
Nasze gimnazjalistki wyrecytowały II miejsce i wyróżnienie
29 listopada, w Zespole Szkół w Myszyńcu odbył się konkurs recytatorski pod nazwą ,,Młodzież recytuje poezję Adriany Szymańskiej”, któremu towarzyszyło spotkanie autorskie. Nasze gimnazjalistki, przygotowane pod kierunkiem pani Apolonii Domurad i pani Urszuli Kisiel, recytowały wiersze w języku polskim i angielskim.
W kategorii – wiersze w języku polskim wystąpiły:
- Natalia Jędrzejczyk z kl. II a,
- Klaudia Puławska z kl. II a: II miejsce,
- Ewelina Trzcińska z kl. III a: wyróżnienie.
W kategorii – wiersze w języku angielskim recytowały:
- Angelika Waśkiewicz z kl. II a,
- Karolina Wójcik z kl. II a.
Gratulujemy naszym Recytatorkom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
DWIE GŁÓWNE NAGRODY - KONKURS POETYCKI
We wtorek, 27 listopada, w Centrum Kultury w Kadzidle odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego konkursu poetyckiego ,,Kurpie Zielone w Literaturze, do którego przystąpiło 96 uczniów, w tym ze szkół podstawowych 68, z gimnazjów 28. Byli to reprezentanci 23 szkół z 5 gmin. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wiersze laureatów zostały opublikowane w tomiku poezji, wydanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce.
Sukcesy naszych uczniów – 2 główne nagrody:
- Daria Kaczyńska z kl. IV szkoły podstawowej,
- Paulina Kur z kl. III a gimnazjum.
Gratulujemy Laureatkom i życzymy dalszych sukcesów w pracy twórczej.
Opiekun – Apolonia Domurad.
Akcje charytatywne: "Góra Grosza" i Dom Dziecka w Ostrołęce
W dniu 26 listopada odbył się apel, który zorganizował zarząd SU pod kierunkiem opiekuna, pani Apolonii Domurad. Przewodnicząca naczelnej organizacji, Angelika Waśkiewicz z kl. I a, zaprosiła uczniów i nauczycieli naszej szkoły do zbiórki monet - ,,Góra Grosza” oraz na rzecz Domu Dziecka w Ostrołęce , Karolina Wójcik z kl. I a, zastępca przewodniczącej, zaś zapoznała uczestników apelu z regulaminem akcji ,,Góra Grosza”.
Przypominamy:
I. Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnokrajowej zbiórce monet - ,,Góra Grosza”:
· Organizatorem trzynastej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie.
· Za organizację akcji odpowiedzialny jest Zarząd Towarzystwa Nasz Dom.
· Patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.
· Przy prowadzeniu i realizacji akcji Towarzystwo współpracuje w akcji z mediami centralnymi i lokalowymi.
· Współorganizatorami akcji są firmy wspomagające Towarzystwo Nasz Dom: w transporcie monet (Firma Kurierska), w przeliczeniu monet (Firma Przeliczeniowa), ochronie itp., w opiece finansowej i organizacyjnej (Bank).
· Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet od 1 gr do 5 zł. Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
· Celem akcji jest, tak jak w latach poprzednich, zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Organizatorki akcji ,,Góra Grosza”:
1. Angelika Waśkiewicz z kl. I a.
2. Natalia Jędrzejczyk z kl. I a.
3. Klaudia Puławska z kl. I a.
II. Nasi wolontariusze z wielkim zaangażowaniem zorganizowali również zbiórkę zabawek i monet na upominki dla dzieci z naszego powiatu, które wychowują się poza własną rodziną.
· Gimnazjaliści postawili sobie ambitny cel: zatroszczyć się o uśmiech dzieci z Domu Dziecka.
· 7 grudnia uczniowie kl. II a, II b i III a spotkają się z dziećmi i młodzieżą z Domu Dziecka w Ostrołęce (ul. Poznańska).
Wolontariusze akcji:
1. Angelika Waśkiewicz z kl. I a.
2. Karolina Wójcik z kl. I a.
3. Angelika Marzewska z kl. III a.
4. Klaudia Wielechowska z kl. III a.
Nauczyciel opiekujący się akcjami charytatywnymi: Apolonia Domurad (opiekun SU i wychowawca kl. II a gimnazjum).
RECYTUJEMY WIERSZE O KURPIOWSZCZYŻNIE - KONKURS RECYTATORSKI "KURPIE ZIELONE W LITERATURZE" W LELISIE
20 listopada, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelisie odbyły się eliminacje finałowe konkursu recytatorskiego ,,Kurpie Zielone w Literaturze”. Ewelina Trzcińska z kl. III a i Karolina Wójcik z kl. II a, przygotowane pod kierunkiem pani Apoloniii Domurad, wystąpiły w kategorii recytacji wierszy o Kurpiowszczyźnie.
Archiwum Aktualności