By się spełniły Wasze życzenia
By się ziściły Wasze marzenia
By uśmiech często gościł na twarzy
Byście zdobyły w życiu, szczyt swoich marzeń
Wszystko co chciałybyście
By się zdarzyło
Wszystko czego pragniecie
By Waszym było...
Dzień Kobiet
Magdalena Cymek finalistką Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego
Magdalena Cymek z kl. IIIa Pu
blicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu została finalistką Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego III stopnia (etap wojewódzki) organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie. Jest to bardzo wysoki wynik dla Magdy jak i dla szkoły. Dziękujemy Ci Magdo za ogromny wysiłek, a Pani Grażynie Reszce za wkład pracy w przygotowanie do tegoż konkursu.
Uprawnienia finalisty:
Otrzymanie określonej liczby punktów przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, zgodnie z właściwym zarządzeniem MKO w sprawie przyjmowania uczniów i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół policealnych.
I miejsce, dwa aż III miejsca oraz wyróżnienie dla recytatorek z naszej szkoły
16 lutego odbył się IV Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego ,,Zaufałem drodze wąskiej" pod patronatem Wójta Gminy Kadzidło i Starosty Powiatu Ostrołęckiego, w którym wzięły udział również uczennice naszej szkoły: Dominika Gąska, Karolina Wójcik, Natalia Jędrzejczyk, Ewelina Trzcinska i Ewelina Kowalska. Jury oceniło recytację w trzech kategoriach.
W kategorii klas I-III szkoły podstawowej:
- Dominika Gąska z kl. II: I miejsce.
W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:
- Natalia Jędrzejczyk z kl. VI: III miejsce.
W kategorii klas I-III gimnazjum:
- Ewelina Trzcińska: III miejsce,
- Ewelina Kowalska: wyróżnienie.
Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach recytatorskich.
Dominikę Gąskę do konkursu przygotowała pani Janina Kaczyńska, pozostałe recytatorki zaś pracowały pod kierunkiem pani Apolonii Domurad.
Dyskoteka walentynkowa
14 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Licznie przybyła młodzież szkolna bawiła się w rytm najnowszych przebojów. Główną atrakcją imprezy był ,,Koncert życzeń". Nasz niezawodny kolega z klasy III b gimnazjum, Mariusz Gut, zadbał o fantastyczną muzykę, my postaraliśmy się stworzyć wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę, a pani Apolonia Domurad i pani Marta Pabich czuwały nad naszym bezpieczeństwem.
Uroczystość walentynkowa
W piątek przed feriami odbyła się uroczystość walentynkowa, którą przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunek, p. Apolonii Domurad i p. Marty Pabich. Gwoździem programu prowadzonego przez uczennice gimnazjum, Magdę Domian i Justynę Taradejnę, był pełen humoru skecz ,,Żuk" {nawiązujący do słynnego utworu Jana Brzechwy) w wykonaniu uczniów klasy III szkoły podstawowej. Świetna gra najmłodszych aktorów: Zuzi Bakuły (Biedronki), Dominika Cymka (Żuka), Patryka Cichego (Muchomorka) i Ady Drężek (narratora), wywołała salwy śmiechu. Między kolejnymi występami recytatorów z klasy VI szkoły podstawowej: Klaudii Puławskiej. Dominiki Kamińskiej i Tobiasza Rolki, na scenie pojawiała się Angelika Waskiewicz (kl. VI SP), która specjalnie na tę okazję samodzielnie przygotowała i zaprezentowała trzy utwory muzyczne. Solistka z wielką energią i zaangażowaniem nie tylko zaśpiewała piosenki, ale i zagrała na gitarze. Swym optymizmem zarażała zgromadzoną publiczność, bo przecież z piosenką łatwiej iść przez życie. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słowami pochwały od Pani Dyrektor. W Dniu Zakochanych nie zabrakło życzeń i pozdrowień. Od rana działała w naszej szkole ,,Poczta". Po programie artysytycznym listonoszki walentynkowe przekazały korespondencję adresatom.
"Poczta walentynkowa"
11 lutego Samorząd Uczniowski przygotował dla nas coś specjalnego - ,,Pocztę walentynkową". Za jej pośrednictwem każdy mógł przesłać list do swojej ukochanej osoby. Zaadresowane życzenia należało wrzucić do skrzynki, która stała na głównym korytarzu naszej szkoły.
Kartki walentynkowe
10 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż kartek walentynkowych. Każdy, kto kupił kartkę, wspomógł naszą organizację w akcji zbiórki pieniędzy na dofinansowanie Szkolnego Konkursu Poetyckiego ,,Walentynkowe Rymy". Dziękujemy.
,,WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz Radę Pedagogiczną na walentynkową dyskotekę, która odbędzie się 14 lutego 2011 r. w godz. 15.00-19.00 w naszej szkole. Zapewniamy niepowtarzalny klimat, dobrą muzykę, koncert życzeń, pocztę walentynkową (wręczenie kartek walentynkowych), napoje oraz słodycze (za symboliczną cenę). Prosimy o zabranie dobrego humoru i dużej ilości energii.Samorząd Uczniowski
SZKOLNY KONKURS POETYCKI "WALENTYNKOWE RYMY"
Cele konkursu:
- rozbudzenie zainteresowań poezją;
- pielęgnowanie wartości estetycznych i literackich języka polskiego;
- motywowanie do rozwoju własnych predyspozycji literackich i zdolności twórczych;
- wyszukiwanie młodych talentów;
- rozwijanie kreatywnego myślenia;
- stworzenie możliwości prezentacji dokonań uczniów;
- kultywowanie tradycji poezji miłosnej.
Regulamin konkursu:
1. Przedmiotem konkursu jest samodzielnie napisany wiersz o miłości.
2. W konkursie mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum.
3. Konkursowe teksty należy opisać następująco: imię i nazwisko, klasa, imię i nazwisko opiekuna.
4. Prace należy przynieść do organizatorów konkursu: p. A. Domurad lub p. M. Pabich.
5. Wiersz nie może być wcześniej publikowany.
6. Próby poetyckie oceniać będzie jury powołane przez organizatorów w następujących kategoriach:
- uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej,
- uczniowie klas I – III gimnazjum
7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 lutego 2011 roku podczas uroczystości walentynkowej.
8. Na laureatów czekają nagrody.
Serdecznie zapraszamy Uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Poetyckim ,,Walentynkowe Rymy". Życzymy miłego i twórczego pisania.
Organizatorzy:
mgr A. Domurad, mgr M. Pabich.
"KARTKA WALENTYNKOWA"
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, a Ty po raz kolejny zastanawiasz się, jaki prezent podarować swojej drugiej połówce? W tym roku podaruj swojej walentynce własnoręcznie wykonaną kartkę, a wcześniej oddaj ją na konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i opiekuna OP.
Wystarczy tylko pomysł i chęć, a Twoja kartka na walentynki może zdobyć uznanie jury konkursu, a zarazem Twojej Walentynki.
Serdecznie zapraszamy Uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Kartka walentynkowa"
Cele konkursu:
- budzenie i rozwijanie zainteresowań plastycznych;
- ujawnianie wybitnych uzdolnień i zainteresowań artystycznych uczniów;
- motywowanie do rozwoju własnych predyspozycji artystycznych;
- stworzenie możliwości prezentacji dokonań uczniów;
- wyszukiwanie młodych talentów;
- wspomaganie szkolnej edukacji artystycznej.
Regulamin konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział wszyscy chętni gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej.
2. Konkurs trwa do 9 lutego 2011 r.
3. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, wykonaną techniką dowolną w formacie: A5.
4. Oceniane będą tylko prace wykonane ręcznie (nie na komputerze).
5. Wszystkie prace powinny zawierać (na odwrocie) następujące dane:
- imię i nazwisko oraz klasę autora pracy,
- imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna) pod kierunkiem, którego praca została wykonana lub informację, że praca jest samodzielna.
6. Prace należy przynieść do organizatorów konkursu:
- kl. O – III szkoły podstawowej: p. K. Kiereś,
- kl. IV – VI szkoły podstawowej: p. M. Pabich,
- kl. I – III gimnazjum: p. A. Domurad.
7. Prace będą oceniane pod względem oryginalności i pomysłowości ich wykonania, znaczenie przy wyborze najlepszych będzie również miała estetyka.
8. Wystawa pokonkursowa i ogłoszenie wyników odbędzie się 11 lutego 2011 r., podczas szkolnej uroczystości walentynkowej.
9. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.
Wycieczka do Starostwa Powiatowego w Ostrołęce
20 stycznia gimnazjaliści z klas: II a, II b, III a i III b pod opieką p. A. Domurad, p. M. Pabich oraz p. J. Taradejny uczestniczyli w wycieczce do Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Pan Starosta zapoznał młodzież ze strukturą organizacyjną Starostwa, zadaniami oraz zarządem poszczególnych wydziałów, trybem pracy Rady Powiatu i procesem podejmowania kluczowych decyzji. Miła atmosfera panująca podczas spotkania była w dużej mierze zasługą Pana Starosty, Stanisława Kubła, który po prezentacji wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania uczniów, obdarował ich drobnymi upominkami oraz zaprosił na kolejną lekcję o powiecie.
Serdecznie dziękujemy Panu Staroście za miłe przyjęcie w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce, poświęcenie nam i naszym wychowankom swego cennego czasu oraz za zaproszenie nas na kolejne spotkanie.
Szkolne Spotkanie Wigilijne.
20 grudnia 2010 r. w naszej szkole odbyło się Wigilijne Spotkanie przy Opłatku. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Miało ono niezwykle uroczystą oprawę, a przygotowali je członkowie SU i SKC oraz chóru pod kierunkiem p. A. Domurad, p. M. Pabich, p. Z. Tańskiej, p. U. Kisiel, ks. Stanisława Sutkowskiego oraz p. R. Kaczyńskiego. Program rozpoczęło przedstawienie ,,Do Betlejem nie jest tak daleko". Następnie chórzystki zaprezentowały wiązankę kolęd, a Ksiądz Proboszcz , przy stole nakrytym białym obrusem, przeczytał frag. Ewangelii wg św. Łukasza. Uroczystość zakończyły wzajemne życzenia nauczycieli i uczniów oraz pracowników naszej szkoły. Program apelu został tak skomponowany, by oddawał uroczysty nastrój tego spotkania oraz aby ukazywał uczniom, jak piękne są nasze polskie tradycje, obyczaje i kolędy związane z wyjątkowymi świętami wypadającymi raz w roku, w zimną, grudniową noc, świętami tak bardzo rodzinnymi, przepełnionymi aromatem ciasta, smakowitych, prostych dań, zapachem choinki i wyjątkową magią.
,,Do Betlejem nie jest tak daleko
W niedzielę, 12 grudnia o godz. 9.00 i o godz. 11.30, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. A. Domurad, p. M. Pabich, p. Z. Tańskiej i p. U. Kisiel, zaprezentowali program bożonarodzeniowy w Kościele p.w. Jana Chrzciciela w Wachu. Celem misterium ,,Do Betlejem nie jest tak daleko" było przedstawienie świąt jako wyjątkowego, rodzinnego czasu, pełnego ciepła, dobra, życzliwości i przebaczenia. Często zapominamy, że drogie prezenty czy dobra materialne są mniej ważne, czasem wystarczy zwykła rozmowa, czyjś uśmiech czy ciepło dłoni, aby uczynić człowieka szczęśliwym. Wtedy upewnimy się, że do Betlejem nie jest tak daleko.
Serdeczne dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Stanisławowi Sutkowskiemu, za zaproszenie nas na słodki poczęstunek i gorącą herbatę.
Św. Mikołaj nie zapomniał!
Już od rana 6 grudnia szkołę obiegła wieść, że ma do nas przybyć św. Mikołaj. I rzeczywiście, zjawił się, jak zwykle, z workiem prezentów. Z pewnością przywołali go ucz. kl. VI (Angelika Waśkiewicz, Karolina Wójck, Natalia Jędrzejczyk, Klaudia Puławska, Natalia Giers, Oliwia Gąska) i V (Dominika Jędrzejczyk) inscenizacją "W oczekiwaniu na świętego Mikołaja", którą przygotowali pod kierunkiem opiekunek SU, p. A. Domurad i p. M. Pabich. Nasz szczególny Gość był wyjątkowo hojny i o nikim nie zapomniał. W rozdawaniu niespodzianek pomagały mu Śnieżynki, Ewelina i Martyna z III b gimnazjum. Wszyscy byli zadowoleni i świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że także św. Mikołaj będzie miło wspominał tę wizytę i w przyszłym roku znów nas odwiedzi. Dziękujemy i zapraszamy za rok! Zdjęcia dostępne w "Albumie fotograficznym".
Bajka z morałem na zakończenie akcji ,,Góra Grosza
,,Kapryśna Królewna" - tak zatytułowana była inscenizacja, którą przygotowała - jako niespodziankę dla najmłodszej grupy uczniów naszej szkoły kl. VI pod kierunkiem opiekunek SU, p. A. Domurad i p. M. Pabich oraz bibliotekarki, p. B. Lipki. Świetna zabawa dla "małych" i "dużych" na zakończenie wspólnie, na czele z P. Dyrektor, zaśpiewaliśmy, znaną wszystkim, ,,Małą Księżniczkę". Zdjęcia dostępne w "Albumie fotograficznym".
Światowy Dzień Walki z AIDS - ,,Wiedza ratuje życie
1 grudnia odbył się apel, którego celem było zwrócenie uwagi uczniów na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS, przekazanie wiedzy na temat tej choroby oraz uświadomienie młodzieży, że stosowanie używek zmniejsza zdolność podejmowania racjonalnych decyzji. Gimnazjaliści pod kierunkiem opiekunek SU, p. A. Domurad i p. M. Pabich, zaprezentowali spektakl teatralny"Wiedza ratuje życie", który powstał na podstawie książki M. Rosiek "Pamiętnik narkomanki", a tematyką wpisał się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. W niezwykle poruszającym programie wykorzystano również utwory: Z. Hołdysa - ,,Pomóż mi" (wersję, którą artysta nagrał z grupą narkomanów i bezdomnych oraz drugą – z Kasią Kowalską), S. Sojki ,,Tolerancja (,,Na miły Bóg"), Karramby - ,,Aids" (frag.), Kalibra 44 - ,,Plus i minus" (frag.), Clinta Mansell’a & Kronos Quartet - Winter Lux Aeterna, Ludwiga van Beethovena - Marsz żałobny, Z. Preisnera (kilka utworów – podkład do czytania) oraz (na zakończenie) Dżemu - ,,Do kołyski". Zdjęcia dostępne w "Albumie fotograficznym".
Poranek wróżb w ramach akcji ,,Góra Grosza
30 listopada w holu głównym ustawiliśmy stoliki, przy których odbywały się (podczas przerw) wróżby andrzejkowe. Mnóstwo tajemniczych przedmiotów wytworzyło niesamowity nastrój i sprawiło, że każdy zatrzymywał się nie tylko, aby popatrzeć... Kameralna i miła atmosfera zachęcała zarówno uczniów, ale i nauczycieli do wspólnej zabawy. Wróżki z kl. VI szkoły podstawowej i III b gimnazjum miały pełne ręce roboty: przepowiadały szczęśliwe chwile, imiona przyszłych sympatii, podnosiły na duchu zakochane, cierpiące serca... Pełen czarów poranek zakończyło przedstawienie ,,O Zuzannie, co nie chciała być panną", które specjalnie na tę okazję przygotowali gimnazjaliści i ucz. szkoły podstawowej: Ewelina Kowalska, Martyna Bakuła, Aldona Kordek, Artur Gwara, Justyna Taradejna, Cezary Lemański, Dominika Jędrzejczyk i Natalia Jędrzejczyk. Magiczna opowieść i wróżby dostarczyły uczniom i nauczycielom wielu emocji i wrażeń. Atrakcje w imieniny Andrzeja przygotował SU pod kierunkiem opiekunek: p. A. Domurad i p. M. Pabich. Zdjęcia dostępne w "Albumie fotograficznym".
Zabawa andrzejkowa
27 listopada SU w ramach akcji ,,Góra Grosza" zorganizował zabawę andrzejkową, którą rozpoczął pokaz nowoczesnego tańca, przygotowany i zaprezentowany przez uczennice klasy VI szkoły podstawowej: Karolinę Wójcik, Angelikę Waśkiewicz, Natalię Jędrzejczyk i Natalię Giers. To była wspaniała dyskoteka! - takie głosy można było usłyszeć następnego dnia od uczniów. Świetna i bezpieczna zabawa wg opiekunów: p. M. Pabich, p. A. Domurad i p. J. Taradejny. Zdjęcia dostępne w "Albumie fotograficznym".
,,Góra Grosza
Nasi uczniowie włączyli się do ogólnokrajowej akcji ,,Góra Grosza" zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Pieniądze przeznaczone będą na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
W dniu 22 listopada, podczas poniedziałkowego apelu, opiekunki SU I SKC: p. M. Pabich, p. Z. Tańska i p. A. Domurad, zapoznały uczniów z regulaminem akcji, której towarzyszyć będą różne imprezy przeprowadzane na terenie naszej szkoły. Zdjęcia z apelu dostępne w "Albumie fotograficznym".
Pamiętamy o tych, którzy od nas odeszli.
12 listopada uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem opiekunek SU i pani katechetki zorganizowali apel, który poświęcili pamięci o tych, którzy przekroczyli bądź przekraczają ,,próg nadziei”. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas program poetycko – muzyczny pomógł widzom wyłączyć się na pewien czas z ciągłego biegu i wprowadzić nastrój przemyśleń, refleksji nad sensem istnienia, bycia na ziemi.
Zdjęcia dostępne w ,,Albumie fotograficznym”.
Archiwum Aktualności