6 grudnia, w biało - czerwonym stroju, z długą brodą, niosąc worek prezentów dla uczniów i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Może tego roku był tylko trochę bardziej dociekliwy - każdy musiał spełnić życzenie Świętego, aby móc cieszyć się podarkiem. Ale takie prawo św. Mikołaja, więc nikt się nie dziwił. Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Mikołajki - wspólna akcja SU, wychowawców klas 0 - VI oraz rodziców.
Mikołaj przybył
Światowy Dzień Walki z AIDS
- 1 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Walki z AIDS. Samorząd Uczniowski wespół z członkami koła polonistycznego zorganizował apel. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy I a, którzy zaprezentowali montaż słowno : muzyczny pod hasłem tolerancji dla drugiego człowieka. Wystąpili w stroju galowym z czerwonymi kokardkami : symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi, symbolem poświęcenia i zaangażowania w walkę z AIDS. Wokalnym akcentem przedstawienia były piosenki tematyczne. Swoją solówkę miała też Angelika Waśkiewicz, której występ został nagrodzony gromkimi brawami. Drugą część programu prowadziła Karolina Wójcik, która zadawała uczniom pytania (mogli odpowiedzieć samodzielnie lub skorzystać z informacji znajdujących się na gazetce). Gimnazjaliści wykazali się ogromną wiedzą o AIDS.
Apel niewątpliwie przyczynił się do walki ze stereotypami na temat AIDS oraz propagowania zachowań prozdrowotnych.
CZARY-MARY-NIE DO WIARY...
- 30 listopada Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. A. Domurad i p. M. Pabich zorganizował szkolne andrzejki. Główną atrakcją spotkania były wróżby. Wróżki skupiały się raczej na pozytywnych aspektach przyszłości, co z ulgą przyjęli ci, którzy wróżbiarskim praktykom się poddali.
Serdecznie gratulujemy przepięknym i przesympatycznym Wróżkom - Zwyciężczyniom konkursu.
Zakończenie programu "Zagrajmy o sukces"; Andrzejki
30 listopada w Andrzejki przypadło zakończenie programu „Zagrajmy o sukces”. W związku z tym uczniowie, którzy brali udział w projekcie, przygotowali apel poświęcony zdrowemu stylowi życia. Celem programu „Zagrajmy o sukces” było zmniejszenie agresji i patologii wśród nieletnich poprzez sport, dlatego też apel poświęcony był zajęciom sportowym. Uczniowie, którzy brali udział w projekcie mogli wykazać się w różnych konkurencjach sportowych tj. kozłowanie piłką, utrzymanie równowagi czy kręcenie hula hopem. Na zakończenie złożyli serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor i nauczycieli uczących w programie za wkład i trud jaki włożyli w ich edukację. W ramach wdzięczności nauczyciele otrzymali kwiaty. Uczniowie zapewnili, że zdobyta wiedza zostanie przez nich należycie i w pełni wykorzystana.
Tego dnia również został przeprowadzony konkurs na najładniejszą wróżkę. Najpiękniejsze wróżki otrzymały drobne upominki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Wywiadówka i występ członków koła polonistycznego
30 listopada w naszej szkole odbyła się wywiadówka. Rodzice nie tylko dowiedzieli się o postępach swoich pociech, ale też mieli okazję obejrzeć ich aktorskie popisy.
Członkowie koła polonistycznego pod kierunkiem opiekunki p. A. Domurad - wcielając się w różne postacie, opowiedzieli "O tym, jak babcia wybierała się do nieba". Występ uczniów spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony widzów, czego dowodem były gromkie brawa.
"Konkurs na najciekawszą wróżbę andrzejkową"
Samorząd Szkolny
ogłasza
KONKURS DLA WSZYSTKICH KLAS
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
NA PRZYGOTOWANIE WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH.
Na korytarzu (na parterze) zostaną przygotowane stoliki, na których będzie można zaprezentować wybrane wróżby.
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.
WYCIECZKA DO TYGODNIKA OSTROŁĘCKIEGO ORAZ ROZGŁOŚNI RADIA "OKO"
10 listopada uczniowie klasy I a i I b gimnazjum wraz z wychowawczyniami, p. Apolonią Domurad i p. Martą Pabich (opiekunkami SU), zwiedzili redakcję Tygodnika Ostrołęckiego oraz rozgłośnię Radia ,,OKO". Dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarzy, poznali funkcje poszczególnych członków redakcji i rozgłośni oraz zakres ich obowiązków. Ciekawym doświadczeniem dla młodzieży był aktywny udział w programie radiowym. Na antenie lokalnego radia wystąpiły: Karolina Mróz i Dominika Jankowska z kl. I b oraz Karolina Wójcik i Angelika Waśkiewicz z kl. I a. Najpierw pozdrowiły swoich bliskich, nauczycieli i Panią Dyrektor naszej szkoły oraz koleżanki i kolegów, a następnie przedstawiły uczestników wycieczki i podziękowały pracownikom rozgłośni i redakcji. Uczennice z I b zaprezentowały wiersz własnego autorstwa, natomiast dziewczyny z I a piosenkę (autorki słów Natalia Jędrzejczyk i Angelika Waśkiewicz): Karolina Wójcik śpiewała, Angelika Waśkiewicz grała na gitarze. Wycieczka była dla gimnazjalistów nie tylko czasem wypoczynku i integracji, ale także ciekawą lekcją języka polskiego.
Akcja "Góra Grosza"
W dniach od 21 listopada do 2 grudnia 2011r. rozpocznie się w naszej szkole XII edycja akcji Góra Grosza. W momencie rozpoczęcia akcji i jej trwania, każda klasa zbiera do puszek monety o nominałach od 0,01 gr. do 5 zł. Klasa, która zbierze największą kwotę (w przeliczeniu na 1-go ucznia), zostanie wyróżniona i nagrodzona. Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem wrażliwym i nie obojętnym na los innych, a wiemy, że tak jest i dlatego, jak co roku szkoła bierze udział w akcji.Opiekunem akcji jest p. A. Domurad i p. M. Pabich.
Przypomnijmy:
Organizatorem XII edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Akcja organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Rajd pieszy do Prywatnego Muzeum Kurpiowskiego w Wachu
4 listopada uczniowie klasy I a i I b gimnazjum wraz z wychowawczyniami, p. A. Domurad i p. M. Pabich (opiekunkami SU) wybrali się do Prywatnego Muzeum Kurpiowskiego w Wachu. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przedmioty codziennego użytku naszych przodków oraz wysłuchali Pani Laury Bziukiewicz, która w bardzo ciekawy sposób dostarczyła im informacji na temat zwiedzanych eksponatów i opowiedziała, jak dawniej żyli Kurpie, czym się zajmowali i jakich narzędzi używali do pracy. Młodzież wróciła do szkoły pełna nowych przeżyć i wrażeń. Po rajdzie polonistka wyznaczyła gimnazjalistom zadania do przygotowania oraz sprawdziła ich wiedzę wzbogaconą o informacje uzyskane w muzeum.
Serdecznie dziękujemy Państwu Bziukiewiczom za możliwość bezpłatnego zwiedzenia muzeum. Za ciekawą lekcją muzealną dotyczącą historii naszego regionu szczególne podziękowanie dla Pani Laury Bziukiewicz. Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.
Podsumowanie szkolnego konkursu profilaktycznego "STOP UZALEŻNIENIOM"
Dnia 31 października odbył się w naszej szkole konkurs profilaktyczny „STOP UZALEŻNIENIOM”. W konkursie zwyciężyli:
SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce – praca plastyczna - Kacper Samsel
II miejsce – praca plastyczna - Adrian Podbielski
III miejsce - praca plastyczna - Zuzanna Bakuła
I miejsce – test wiedzowy – Adrian Podbielski
I miejsce – test wiedzowy – Tomasz Dziczek
II miejsce – test wiedzowy – Michał Murzyn
II miejsce – test wiedzowy – Arkadiusz Podbielski
III miejsce – test wiedzowy – Patryk Szydlik
IIII miejsce – test wiedzowy – Wiktoria Pławska
GIMNAZJUM
I miejsce – praca plastyczna – Paulina Kur
II miejsce – praca plastyczna - Rafał Waśkiewicz
III miejsce - praca plastyczna – Ewelina Popielarczyk
wyróżnienie – praca plastyczna - Justyna Bakuła
I miejsce – test wiedzowy – Natalia Podbielska
II miejsce – test wiedzowy – Karolina Wójcik
IIII miejsce – test wiedzowy – Paulina Kur
Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w projekcie „Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki”, którego celem jest ochrona zdrowia dzieci przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania. Dzięki programowi dzieci poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Zabawy i ćwiczenia przygotowane przez nauczycieli i dietetyków pozwoliły ukształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe.
Czy pomaganie jest przyjemne? Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?
Nasza szkoła przygotowuje się do wzięcia udziału w kampanii edukacyjnej UNICEF – „Wszystkie kolory świata”. W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać charytatywne szmaciane laleczki – symbolizujące pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Laleczki zostaną sprzedane, a zebrane pieniążki umożliwią zaszczepienie w Sierra Leone dzieci przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratowanie im życia.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu w programie „Polska według Kreta”
W dniu 28 października uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu wraz z opiekunami, p. Dyrektor Teresą Wielechowską oraz Janiną i Ryszardem Kaczyńskimi, wzięli udział w nagraniu do programu „Polska według Kreta”. Na zaproszenie Państwa Laury i Zdzisława Bziukiewiczów wystąpiliśmy w strojach regionalnych w Muzeum Kurpiowskim w Wachu, by zaprezentować wycinanki, tkactwo oraz kilka tańców i pieśni z naszego ukochanego regionu kurpiowskiego. Podczas nagrania panowała bardzo serdeczna atmosfera. Ekipa TVP Info, wraz z prowadzącym p. Jarosławem Kretem, oczarowała wszystkich humorem, chęcią wspólnej zabawy oraz fachowością. Na pożegnanie były uściski i autografy.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu Bziukiewiczom, którzy tak chętnie współpracują z naszą szkołą, wspierają ją, zapraszają naszych uczniów do swego muzeum.
Pamiętamy o tych, którzy od nas odeszli.
27 i 28 października uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią, p. Apolonią Domurad, uporządkowali cmentarz w pobliżu szkoły z roku 1914 oraz teren wokół pomnika żołnierza II wojny światowej, Bolesława Kurpiewskiego, oczyścili płyty i krzyże, postawili znicze, by zapalić je w dniu Wszystkich Świętych.
Dwa II miejsca i trzy wyróżnienia dla naszych gimnazjalistek w konkursie recytatorskim
27 października uczennice naszego gimnazjum miały szansę zaprezentować swoje umiejętności, biorąc udział w Konkursie Recytatorskim ,,Kurpie Zielone w Literaturze", który odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle. Ewelina Trzcińska z kl. II a i Natalia Podbielska z kl. III a zajęły II miejsca, natomiast wyróżnienia zdobyły: Karolina Wójcik z kl. I a, Angelika Waśkiewicz z kl. I a i Natalia Jędrzejczyk z kl. I a. Natalię Podbielską do konkursu przygotowała pani G. Reszka, pozostałe recytatorki zaś pracowały pod kierunkiem pani A. Domurad.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.
Wyjazd do kina "Jantar" na film 3D pt. "Bitwa Warszawska 1920"
Kino jest jednym ze sposobów na miłe spędzenie czasu. Przekonali się o tym uczniowie klas pierwszych gimnazjum (I a i I b) naszej szkoły, którzy 19 października pod opieką polonistki, p. A. Domurad (wych. kl. I a, organizatorki wycieczki) i matematyczki, p. Z. Tańskiej wyjechali do Ostrołęki na projekcję pierwszego polskiego filmu 3D pt. ,, Bitwa Warszawska 1920" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Przesłanie historyczne, rozmach scen batalistycznych, świetna gra aktorów oraz bogactwo efektów specjalnych spowodowały, ze film spotkał się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.
Wycieczka do Łomży i Nowogrodu klas 0 – V szkoły podstawowej.
W dniu 18. X. 2011 r. obejrzeliśmy w Teatrze Lalek i Aktora w Łomży sztukę Pt. „Pinokio” oraz zwiedziliśmy skansen w Nowogrodzie. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Janina Kaczyńska, Krystyna Lemańska, Bogumiła Lipka i Teresa Mańkus.
ŚLUBOWANIE, OTRZĘSINY GIMNAZJALISTÓW
"Zajrzyj w siebie!
W twoim wnętrzu jest źródło,
które nigdy nie wyschnie,
jeśli potrafisz je odszukać"
Marek Aureliusz
6 października uczniowie pierwszych klas gimnazjum zdali swój pierwszy test i to nie byle jaki, bo przeszli pierwszy etap wtajemniczenia w mury szkolne. Było to ogromnym przeżyciem dla najmłodszych członków społeczności gimnazjalnej.
W obecności zaproszonych gości - Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego, Dyrektora Szkoły Teresy Wielechowskiej, nauczycieli, rodziców i uczniów gimnazjum - bohaterowie uroczystości złożyli przyrzeczenie zobowiązujące ich do sumiennego i rzetelnego wypełniania obowiązków ucznia, doskonalenia swojej osobowości, ponoszenia pełnej odpowiedzialności za wypowiedziane słowa i popełnione czyny. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z gratulacjami Dyrektora Szkoły, Pana Wójta i swoich wychowawców. Następnie przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń p. M. Pabich i p. A. Domurad.
Po części oficjalnej odbyły się po raz pierwszy w naszej szkole otrzęsiny - gry i zabawy przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas starszych pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego. Oto niektóre zadania: wykonanie plakatu reklamującego szkołę - wyzwanie dla artystów malarzy, humorystyczne zaprezentowanie swojej klasy, konkurs łgarza - humorystyczne usprawiedliwienie się przed nauczycielem, ,,Mini Playback Show" - zaprezentowanie ulubionego artysty lub zespołu wokalnego. Po ,,Prezentacji..." pierwszaki otrzymały koci makijaż. Wizażystki - kocurki z klas drugich i trzecich upodobniły całe towarzystwo do kociego rodu, a następnie podały każdemu z nich miseczkę mleka, które ,,wąsacze" musiały wypić bez pomocy łapek, a więc po kociemu.
Pierwszoklasiści wykazali się zdolnościami aktorskimi, wyobraźnią, twórczym myśleniem, sprytem i współpracą. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim były to chwile pełne radości, śmiechu i wspaniałej zabawy. Każdą konkurencję nagradzało (punktami w skali od 1 do 5) jury w składzie: Pani Dyrektor - przewodnicząca; członkowie: nauczycielki - p. G. Reszka i p. J. Kaczyńska; rodzice - p. M. Bziukiewicz, p. H. Gąska, p. A. Mróz i p. A. Orzech oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - uczennica klasy III a gimnazjum M. Koczkodan. Komisja miała poważny dylemat z ogłoszeniem werdyktu ze względu na wyrównany poziom biorących udział w konkurencjach.
Wyniki turnieju:
- ,,Najdzielniejsze klasy": klasa I a i I b,
- ,,Najlepiej prezentujące się koty": Karolina Wójcik z klasy I a i Karolina Mróz z klasy I b.
Upominki zwycięzcom zabawy wręczyła Pani Dyrektor.
Na zakończenie konferansjerki: Julita Drężek, Martyna Cymek i Klaudia Zawrotna zaprosiły wszystkich uczestników uroczystości na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice oraz na popołudniową dyskotekę.
Mamy nadzieję, że otrzęsiny staną się tradycją naszej szkoły.
Kierując się słowami Marka Aureliusza, życzymy, aby Uczniowie klas pierwszych odnaleźli w swoim wnętrzu źródło i dbali, by nigdy nie wyschło, a wtedy marzenia staną się rzeczywistością, a to co niemożliwe - możliwym.
Powodzenia!!!
Dzien Chłopaka
- 30 września w naszej szkole odbyły się wybory ,,Mistera Szkoły" roku 2011/12. W głosowaniu wzięły udział uczennice ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczycielki. Ogłoszenie wyników nastąpiło na spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Chłopaka przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. A. Domurad i P. M. Pabich.
Gratulujemy Misterom Naszej Szkoły.
Dziękujemy wszystkim Kobietom za oddane głosy na chłopców, szczególnie na tych ,,Naj..." oraz za udział w zabawie
Dzień Chłopaka-piknik kl.III SP
Dnia 30 września 2011 r. klasa III SP wraz z wychowawcą p. Janiną Kaczyńską bawiła się na pikniku klasowym z okazji „Dnia Chłopca”. Za zorganizowanie poczęstunku dziękujemy Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Gwarom oraz Danucie i Stanisławowi Zerom.
Archiwum Aktualności