Dnia 11 października 2024 r. nasi najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego oraz kl. I-III mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – spektaklu teatralnym pt. „Piotruś i Hela w Krainie Emocji” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczna im. Wojciecha Wozniaka w Kadzidle. Była to część obchodów Nocy Bibliotek, skierowana do najmłodszych uczniów szkół podstawowych z gminy Kadzidło. Teatr Kwatera z Warszawy zapewnił młodym widzom wyjątkowe widowisko, które łączyło edukację z zabawą. Dziękujemy Pani Małgorzacie Gadomskiej za możliwość wzięcia udziału w tym pełnym emocji i wrażeń spektaklu.
Aktualności
Noc Bibliotek
Awans Filipa do zawodów międzypowiatowych
05 października 2024 r. na stadionie w Kadzidle odbyły się eliminacje powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych. Bardzo dobrze spisał się Filip Gąska, zdobywając srebrny medal na dystansie 1000 m.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny start.
Wycieczka do Figlarium
30 września 2024 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki. Dzieci z przedszkola oraz kl. 0-III pojechały do sali zabaw „ Figlarium”. Wycieczkę rozpoczęliśmy od podróży autobusem podczas, której śpiewaliśmy wspólnie piosenki.. Na sali dzieci spędziły dwie godziny, gdzie mogły korzystać z wszystkich atrakcji znajdujących się w centrum zabaw. To był świetny i aktywny sposób na spędzenie czasu. W połowie zabawy dzieci miały mały słodki poczęstunek. Uczestnicy wycieczki mogli spędzić tutaj czas bawiąc się i integrując. Wycieczka była świetnym doświadczeniem i zapewniła wszystkim wielu wspaniałych wspomnień!
Narodowe Czytanie
9 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie , w tym roku wspólnie czytaną lekturą był „Kordian” Juliusza Słowackiego. Akcję zainicjował w 2012 roku ówczesny Prezydent RP Bronisław Komorowski, mając na celu propagowanie znajomości literatury narodowej. Wspólne czytanie zorganizowała w naszej szkole Pani Ilona Olszewska dbając o każdy szczegół, abyśmy słuchając czytanych fragmentów, mogli zanurzyć się w ponadczasowym dramacie romantycznym. We wspólnym czytaniu wzięli udział uczniowie klas starszych, nauczyciele, Pani sekretarka oraz Pani Dyrektor. Dziękujemy za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września rozpoczynamy rok szkolny 2024/2025.
Zbiórka przed szkołą - 8:15
Przemarsz do kościoła ze sztandarem - 8:20
Msza święta - 8:30
Uroczysta akademia w szkole - 9:00
Dowozy: Siarcza Łąka - Wach 7:30-7:45
Odwozy: Wach - Siarcza Łąka 10:15-10:30
Rowerowa wyprawa
W poniedziałek 17 czerwca uczniowie klas 6 i 7 wraz w opiekunami: ks. Franciszkiem Bieńkowskim, Panią Ewą Kamińską i Panią Urszulą Kisiel wyruszyli na wycieczkę rowerową. Celem wyprawy była Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle.
Pani Dyrektor Małgorzata Napiórkowska i Pani Krystynę Sutuła powitały wycieczkowiczów serdecznie i wprowadziły w klimat bibliotecznego świata. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia bogatego księgozbioru i nowoczesnego wyposażenia biblioteki. Prawdziwą atrakcją okazało się wejście na taras widokowy i podziwianie Kadzidła z góry.
Na koniec spotkania wspólnie odczytywano teksty dotyczące ciekawego zastosowania książek w życiu codziennym. Interesujące teksty być może zainspirują młodych czytelników i staną się zachętą do zgłębiania literatury.
1
Świętujemy Dzień Dziecka
W poniedziałek 3 czerwca na uczniów Szkoły Podstawowej w Wachu czekała niespodzianka przygotowana przez Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników szkoły.
Już od wczesnych godzin porannych boisko szkolne zamieniło się w ogromną strefę zabawy. Nauczyciele wraz z Panią Dyrektor zorganizowali szereg darmowych atrakcji, tj.: dmuchana zjeżdżalnia, stanowisko z bańkami mydlanymi, stoisko do malowania twarzy i robienia tatuaży, stoisko z watą cukrową oraz strefę zabaw z chustą animacyjną. Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie kolorową kredą wyobrażonych rysunków.
Na szkolnym festynie nie mogło zabraknąć stoiska SKO, którego główną atrakcją była loteria fantowa. Każdy uczestnik zabawy miał szansę na odebranie wylosowanej przez siebie nagrody w zamian za udzielenie odpowiedzi na pytanie.
Całość dopełnił pokaz sztuk walki prowadzony przez trenerów klubu Predator MMA - Pana Rafała, Jakuba i Kacpra Gnatkowskich.
Po szaleńczych zabawach dzieci mogły posilić się grillowaną kiełbaską i ochłodzić pysznymi lodami.
Na zakończenie festynu odbyła się zabawa „Festiwal Kolorów”, która bardzo przypadła wszystkim do gustu.
Słoneczna pogoda oraz przygotowane atrakcje wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w organizację szkolnego festynu: Pani Marioli Florek, Pani Agacie Bziukiewicz, Państwu Patrycji i Rafałowi Gnatkowskim.
Podziękowania kierujemy dla sponsorów naszej imprezy: Radnego Gminy Kadzidło Pana Zdzisława Cymka, Państwa Haliny i Pawła Brzózków, Państwa Moniki i Roberta Waśkiewiczów, Firmy JBB Bałdyga oraz sklepu Top Market w Kadzidle.
4
Nagroda I stopnia dla Szkolnego Bloga SPWACH
Z wielką radością donosimy, że nasz szkolny blog SPWach zdobył nagrodę I stopnia w konkursie SKO Blog Miesiąca organizowanym przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski.
Tematem przewodnim 9 etapu konkursu było “ZDROWE ODŻYWIANIE DLA KAŻDEGO”.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania. Jesteśmy też niezmiernie wdzięczni za odwiedzanie naszego bloga, komentowanie i głosowanie na nasze wpisy.
Gratulujemy pozostałym nagrodzonym i zapraszamy wszystkich do częstych odwiedzin i śledzenia naszych wydarzeń.
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/spwach/
Opiekunki SKO: Aneta Wielechowska, Urszula Kisiel
PODSUMOWANIE KONKURSU
W dniu 29 maja 2024 r. w związku z XV rocznicą nadania imienia naszej szkole odbyło się podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego poświęconego sylwetce i nauce Ks. Jerzego Popiełuszki pod hasłem Zło dobrem zwyciężaj pod patronatem Proboszcza Parafii Wach ks. Franciszka Bieńkowskiego, Pani Wójt Anny Śniadach. Pani Dyrektor Magdaleny Kubeł Celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki patrona naszej szkoły oraz zachęcenie ich do przedstawienia różnymi środkami malarskimi oraz słownymi osoby księdza Jerzego Popiełuszki.
W konkursie wzięły udział dzieci z trzech szkół z naszej gminy: ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu, z Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, z Zespołu Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle.
Komisja konkursowa oceniła prace zgodnie z regulaminem i przyznała następujące nagrody:
KATEGORIA – PRACE PLASTYCZNE:
I miejsce:
Nikodem Pierzchała, kl. II, ZPO w Dylewie
Antoni Kaczyński, kl. II, ZPO w Dylewie
II miejsce:
Aleksandra Gnatkowska, kl. I, SP w Wachu
III miejsce:
Igor Niedźwiedzki, kl. II, ZPO w Dylewie
Magdalena Podeszwa, kl. II, ZPO w Dylewie
KATEGORIA – PRACE LITERACKIE – WIERSZE
I miejsce:
Oliwia Wielechowska, kl. V, SP w Wachu
II miejsce:
Michał Wójcik, kl. V, SP w Wachu
III miejsce:
Maja Jawoerska, kl. VIII, ZPO w Dylewie
Wyróżnienie:
Julian Waśkiewicz, kl. V, SP w Wachu
Filip Roziecki, kl. VII, ZPO w Kadzidle
W tym samym dniu odbyło się także podsumowanie I Szkolnego Konkursu Wiedzowego poświęconego życiu Księdza Jerzego Popiełuszki. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat losów patrona naszej szkoły oraz głoszonych przez niego prawd moralnych.
Przyznano następujące nagrody:
I miejsce:
Filip Gąska, kl. V
II miejsce:
Zuzanna Bziukiewicz, kl. VII
III miejsce:
Oliwia Wielechowska, kl. V
Wojtek Brzózka, kl. VII
Organizator składa serdeczne podziękowania sponsorom konkursu, którzy objęli patronat honorowy nad konkursem. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłości!
Lekcja przedsiębiorczości
Spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą
Bardzo owocnie rozpoczęliśmy kolejny tydzień. W dniu dzisiejszym, tj. 27 maja 2024 r. na zaproszenie Dyrekcji oraz Opiekunek SKO, przybyli do naszej szkoły Państwo Cymkowie. Pani Bożena i Pan Zdzisław od wielu lat prowadzą bardzo duże gospodarstwo rolne. Cieszą się ogromnymi zasobami bydła i nowoczesnego sprzętu. SKOwicze z ogromnym zainteresowaniem słuchali zaproszonych gości. Dowiedzieli się, jakie procedury trzeba przejść, jakie warunki spełnić, dużo ciekawych informacji o hodowli zwierząt i uprawie roli. Bycie dużym przedsiębiorcą wymaga systematyczności, uważnosci, punktualności, ale przede wszystkim pełnego oddania.
Na koniec spotkania, uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę poprzez zadawane pytania, na które Państwo Cymkowie odpowiedzieli z przyjemnością.
Bardzo dziękujemy Państwu Bożenie i Zdzisławowi Cymkom za tę lekcję przedsiębiorczości.
Życzymy owocnych zbiorów i spokoju w codziennej pracy!!!
Spotkanie z Panią dietetyk
Piramida Zdrowego Stylu Życia i nie tylko!!!
W dniu dzisiejszym, tj. 17 maja 2024 r.,uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panią dietetyk Moniką Zabielską, która oprócz tego, że na co dzień jest nauczycielką i pracuje z dziećmi, prowadzi też własną Poradnię Dietetyczną "Slimciao". Spotkanie odbyło się w podziale na dwie grupy wiekowe. Pani Monika w bardzo dokładny sposób omówiła pięć żelaznych zasad zdrowego stylu życia, które uczniowie szybko zapamiętali. Została również poruszona tematyka chorób związanych z nieprawidłowym odżywianiem, a także jak poprzez prawidłowe odżywianie przyspieszyć proces zdrowienia.
Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem słuchali nowych informacji i zapewnili na koniec, że będą uważniej przyglądali się temu, co ląduje na ich talerzu :)
Bardzo udany "Dzień Zdrowej Przekąski"
Kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo!!!
Zapowiadana wcześniej akcja "Dzień Zdrowej Przekąski" odniosła ogromny sukces. Uczniowie najpierw przygotowali piękne, kolorowe plakaty reklamujące naszą akcję, a następnie wzorowo dostosowali się w dniu dzisiejszym ze swoim prowiantem. Zamiast słodkości dzieci przyniosły ze sobą zdrową przekąskę - warzywko lub owoc.
Uczniowie wraz z opiekunkami SKO przygotowali też degustację zdrowej żywności, na której znalazły się przede wszystkim różnego rodzaju warzywa, tj. kalarepa, rzodkiewka, kiełki, seler naciowy, marchew, papryka, ogórek, pomidorki i owoce, ale także babeczki dyniowe z malinami. Podczas przerw między lekcjami wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli podjadać i próbować.
"Dzień Zdrowej Przekąski" wszystkim przypadł do gustu, z pewnością go jeszcze powtórzymy!!!!
Wycieczka do Banku PKO w Kadzidle
W dniu 15 kwietnia uczniowie klasy I i II wraz z opiekunkami SKO udali się z wizytą do odziału PKO Banku Polskiego w Kadzidle.
Podczas tej wizyty uczestnicy wycieczki, dowiedzieli się jak funkcjonuje bank. Pani Dyrektor Alina Sadłowska oprowadziła nas po sali operacyjnej i pokazała najważniejsze miejsca w banku, zapoznała nas z poszczególnymi stonowiskami pracy, a także opowiedziała o zadaniach pracowników banku.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji, po czym zasypali Panią Dyrektor serią dociekliwych pytań dotyczących funkcjonowania banku.
Dziękujemy Pani Dyrektor Alinie Sadłowskiej za serdeczne przyjęcie i przeprowadzenie niezwykle ciekawej lekcji.
Wycieczka do Warszawy
25 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Stadion Narodowy PGE. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem wielkości obiektu i dowiedzieli się, że to nie tylko największa tego typu arena w Polsce i najnowocześniejszy stadion świata, ale przede wszystkim miejsce kojarzone z reprezentacją Polski w piłce nożnej oraz koncertami międzynarodowych gwiazd. Podczas zwiedzania, przewodnik zabrał nas do pomieszczeń strefy zawodniczej, szatni z łazienką piłkarską, do centrum medialnego PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Na koniec uczniowie mieli okazję podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę widzianą z punktu widokowego. To były niezapomniane przeżycia.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Świat Iluzji, mieszczące się w centrum Starego Miasta w Warszawie. Dzieci miały możliwość odbycia niezwykłej podróż w świecie pozorów, złudzeń i paradoksów. Była to interaktywna, edukacyjno - rozrywkowa przestrzeń dla każdego.
Ostatnim punktem podróży po Warszawie był Park Trampolin Hangar 646. Tu uczniowie mieli okazję na odrobinę szaleństwa i pomimo zmęczenia wykorzystali ten czas w 100%. Park Trampolin to miejsce, gdzie radość skakania i aktywność fizyczna łączą się w przyjaznej i pełnej energii atmosferze.
Po całym dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy bezpiecznie do domów.
Serdecznie dziękujemy Szkolnej Kasie Oszczędności za dofinansowanie naszej wycieczki. Wspomnienia z tego dnia na długo pozostaną w naszych głowach i sercach.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W tym roku wiosnę przywitaliśmy na kolorowo. Każda klasa przygotowała się do tego dnia, ubierając się na inny kolor, tworząc wspaniałą mozaikę barw na szkolnym korytarzu. To było nie tylko widowiskowe, ale także jednoczyło naszą społeczność.
Z naszej szkoły wyjechała delegacja uczniów do Kadzidła na „Kiermasz wielkanocny” z marzanną przygotowaną pod kierunkiem Pani Janiny Kaczyńskiej.
Trzy pierwsze lekcje były prowadzone przez wyjątkowych nauczycieli – uczniów klas starszych, którzy mieli możliwość wcielenia się w rolę pedagogów. Było to nie tylko inspirujące, ale również przypominało nam o naszej wzajemnej odpowiedzialności za naukę
Następnie obejrzeliśmy widowisko „Zaelektryzowani”, podczas którego animator w ciekawy sposób wyjaśnił różne zasady fizyczne i zaprezentował eksperymenty z helem, ciekłym azotem, butanem, wodorem oraz parą wodną. Podczas pokazu wystąpiło kilkoro naszych uczniów, którzy wzięli udział w przeprowadzonych doświadczeniach. Szczególnie podobało się dzieciom zjawisko palącej się ręki oraz głosu zmienionego przez hel.
Po spektaklu wszyscy udali się na ognisko, gdzie każdy mógł upiec pyszną kiełbaskę. Samorząd Uczniowski przygotował kolorową marzannę, która została na koniec spalona, aby symbolicznie odegnać zimę na dobre. Nad ugaszeniem ognia czuwali strażacy z OSP w Wachu. Dzieci miały także możliwość wejścia do wozu strażackiego, co było dla nich fascynującym doświadczeniem.
Obchody pierwszego dnia wiosny w naszej szkole były niezwykłe i pełne radości. To był dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
WYGRANA W KONKURSIE!!!
W dniu 19 marca uczennica klasy V – Paulina Bziukiewicz zajęła I miejsce w XIV Konkursie Recytatorskim Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem drodze wąskiej” w Szkole Podstawowej w Chudku. Naszą placówkę reprezentowali również Julian Waśkiewicz z klasy V oraz Adam Bziukiewicz z klasy VI. Gratulujemy Paulince zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!!!
PIERWSZA POMOC MA MOC
W ramach programu SKO w dniu 19 marca w naszej szkole zorganizowano spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Pawłem Gąską. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wysłuchali pogadanki na temat obowiązku udzielania pomocy i dowiedzieli się o sposobach postępowania w nagłych wypadkach, tj.: omdlenia, zranienia, krwotoki, skręcenia, oparzenia czy złamania. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach pod czujnym okiem ratownika, który udzielał cennych wskazówek.
Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali materiały przygotowane przez PKO BP - książki edukacyjne na temat udzielania pierwszej pomocy i mini apteczki w formie breloków.
Dziękujemy ratownikowi medycznemu Panu Pawłowi Gąsce za przeprowadzenie szkolenia.
Podziękowania kierujemy też dla Dyrektor Banku PKO w Kadzidle – Pani Aliny Sadłowskiej i pracowników Biura Mlodego Klienta za przekazania materiałów szkoleniowych.
Młodzież zapobiega pożarom
W środę 13 marca 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyły się XLVI powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.Turniej jest skierowany do dzieci, młodzieży – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w trzech grupach:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,
II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.W turnieju rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego. Eliminacje składały się z dwóch części. Pierwszą stanowił test wiedzy składający się z 25 pytań. Test ten wyłonił uczestników do części ustnej, podczas której finaliści odpowiadali na zadawane pytania.
Po emocjonujących zmaganiach uczeń naszej szkoły Julian Waśkiewicz w grupie uczniów V-VIII zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Najlepszy strażak w gminie
1 marca 2024 r. w Strażnicy OSP w Kadzidle odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie uczestniczył uczeń naszej szkoły Julian Waśkiewicz, który wywalczył zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Akcja ,,Góra Grosza"
Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Góra Grosza". W klasach stały skarbonki, do których uczniowie wrzucali monety. Największą kwotę zebrała klasa V- 99,98zł, której gratulujemy zwycięstwa. Pozostałe klasy zebrały: kl.I- 12,63zł, kl. III- 21,98, kl. VI- 22,21zł, kl.VII- 45,42zł. Za zgromadzone pieniądze zostanie zorganizowana pomoc rzeczowa, psychologiczna oraz opieka dla dzieci i rodzin potrzebujących na terenie całej Polski. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tak szlachetnej akcji.
Archiwum Aktualności
